Emisija 23.05.2018.

Djeco i mladi, o sportu se radi Djeco i mladi, o sportu se radi

Atletski klub Slavonija Žito tema je današnje emisije, a govorit ćemo o posljednjim natjecanjima i uspjesima juniora i kadeta. U goste nam stižu trener Saša Šešum, te atletičari Jana Pranjć, Melani Bosić, Filip Medić i Dino Bučević.

Kup i Ekipno prvenstvo Hrvatske za juniore: osvojeno 3 trofeja:

Na Ekipnom prvenstvu Hrvatske juniori su osvojili 2. mjesto, a juniorke 3. mjesto. Osim toga, juniori su podigli pokal i za 2. mjesto na Kupu Hrvatske dok su juniorke bile četvrte. Sveukupno (M+Ž) klub se plasirao na 4. mjesto na Kupu. Što se tiče pojedinačnih plasmana, ostvareno je 1 prvo, 4 druga i 2 treća mjesta. Osječki skakači s motkom su dominirali - zauzeli su prva četiri mjesta. Ivan Paravac je pobijedio (4,30m), drugi je bio Borna Cik (4,10m), treći Sven Salaj (4,00m), a četvrti Bartol Cik (3,60m). Dino Bučević je zauzeo 2. mjesto na 400m (49,18), a Luka Jakobović 3. mjesto u skoku u u vis (1,80m). Kod juniorki, treba izdvojiti 2. mjesta Nikoline Užnik u skoku s motkom (3,20m) te štafete 4x400m u sastavu Lorena Bencarić, Marissa Bura, Barbara Vrhovac, Melani Bosić (4:05,54). Za još jednu odličnu vijest pobrinula se skakačica u vis Sara Aščić. Ona je nastupila izvan konkurencije i s rezultatom 1,80m izjednačila osobni rekord te ostvarila normu za nastup na Prvenstvu Mediterana za mlađe seniore koje će se održati 9. i 10. lipnja u talijanskom Jesolu.

Kadeti Slavonije ekipni prvaci Hrvatske:

Finale Ekipnog prvenstva Hrvatske za kadete i kadetkinje održano je 16. svibnja 2018. u Splitu. Kadeti Atletskog kluba Slavonija-Žito potvrdili su 1. mjesto iz kvalifikacija i u finalu osvojili titulu ekipnih prvaka Hrvatske! Pobjedu su odnijeli s 47 bodova, drugi je bio splitski ASK s 45 bodova, a treći zagrebački Agram s 44,5 boda. Kadetkinje su zauzele 4. mjesto (46), kao i kvalifikacijama. Najuspješnije su bile atletičarke ASK-a (68) ispred AK Agram (61) i AK Dinamo-Zrinjevac (57).

Prvenstvo Hrvatske u višebojima: Jana Pranjić i Dominik Škorjanc srebrni:

Prvenstvo Hrvatske u višebojima održano je 12. i 13. svibnja 2018. na stadionu Mladosti u Zagrebu. Na natjecanju je nastupilo troje članova Atletskog kluba Slavonija-Žito, a dvoje od njih vratilo se u Osijek sa srebrnim medaljama oko vrata. Mlađa juniorka Jana Pranjić osvojila je 2. mjesto u sedmoboju (3.988 bodova). Na drugu stepenicu postolja popeo se i Dominik Škorjanc u kadetskom šestoboju (3.540 bodova). Spomenimo i kako je Jana pobijedila na 800m (2:31,45), a Dominik na 60m (7,37) i 100m prepone (14,01). U šestoboju kod kadetkinja, Lorena Faktor je, nažalost, morala odustati nakon odrađene četiri discipline, zbog ozljede zadobivene na utrci na 100m prepone. U konačnici je zauzela 17. mjesto (2.039 bodova). Još su izvan konkurencije nastupile Sara Aščić u skoku u vis (1,77m) i Elija Valentić u skoku s motkom (3,70m).

Emisija "Djeco i mladi, o sportu se radi" traje 20-ak minuta, a goste nam uživo dolaze mladi sportaši i njihovi treneri koji nam donose priče o svojim uspjesima...