Emisija 15.11.2017.

Članovi Taekwondo kluba Osijek u emisiji će govoriti o posljednjim nastupima i uspjehu na Croatia Openu.

Prošloga vikenda u dvorani 2 "Doma spotrova" u Zagrebu održan je 23. po redu Croatia open u taekwondo-u. Turnir je to "G-1" statusa koji se boduje za olimpijadu. Okupio je 1120 natjecatelja iz 60-ak zemalja iz cijelog svijeta i 252 kluba. Na natjecanju su nastupila mnoga poznata imena ovog sporta osvajači medalja sa olimpijada, svjetskih i europskih prvenstava.

dsc02285.jpg Na turniru je nastupilo i 9 osječkih boraca i to: kadetkinja Ena Jelošek (-55kg), kadeti Filip Zahirović i Marko Šimon (oba -45kg), juniorka Mateja Šuvak (-55kg), juniori Denis Bakunić i Filip Jelošek (oba-68kg), Matej Volarević (-73kg) i seniorke Andrea Begić i Laura Zahirović (obje -62kg).

Prog dana natjecanja kod seniorki je Andrea Begić u prvom kolu izgubila od Njemice Rhonde Nat 10:2, dok je Laura Zahirović nakon 8:8 izgubila u dodatnoj rundi na zlatni bod. U juniorskoj konkurenciji Mateja Šuvak je u prvom kolu pobijedla Njemicu Georgie Maroufidou s 8:6, dok u borbi za medalju izgubila od reprezentativke Poljske Ewe Jamiolkowske 17:4 čime je ostvarla plasman od 5. do 8. mjesta. Junior Matej Volarević izgubio je u prvom kolu od predstavnika Susedgrad Sokola iz Zagreba Ante Čovića 23:7. U prvom kolu poražen je i junior Denis Bakunić od predstavnika Italije Artura Secenda s 18:11.

Najboji nastup od predstavnika osječkog Taekwondo kluba imao je junior Filip Jelošek. redom je pobijedio Belgijanca Antoine Duponta 9:7, predstavnika San Marina Noah Francionia 25:0 i u borbi za medalju Njemca Jona Porscha 26:5. Za ulazak u finale nedostajalo je kondicije, a izgubio je od reprezentativca Srbije Dušana Božanića 17:15, koji je kasnije bio pobjednik turnira. Ovom brončanom medaljom Filip se oprostio od juniorskih velikih turnira i od nove godine prelazi u seniore.

Drugog dana natjecanja nastupili su kadeti i kadetkinje, te drugi dio juniora i juniorki. Kadetkinja Ena Jelošek prvo kolo pobijedila je predstavnicu Austrije Selmu Grosić rezultatom 12:10, dok je u borbi za medalju izgubila od predstavnice zagrebačkog Elite-a Petre Mrzljak 13:2 i tako se morala zadovoljiti plasmanom od 5. do 8. mjesta. Kadet Filip Zahirović u prvom je kolu poražen od Talijana Federica Spade 22:10. Njegov klupski kolega iz iste kategorije Marko Šimon u prvom kolu je zbog ozljede morao predati Poljaku Bartoszu Kwiecinskiom.

Emisija "Djeco i mladi, o sportu se radi" traje 20-ak minuta, a goste nam uživo dolaze mladi sportaši i njihovi treneri koji nam donose priče o svojim uspjesima.....