Dario Prekl zlatni na mlađeseniorskom prvenstvu Hrvatske

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i seniorke održano je 9. i 10. rujna 2017. na stadionu Mladosti u Zagrebu. Ondje su nastupili i članovi Atletskog kluba Slavonija-Žito .

Osječki atletičari su se osobito istaknuli u tehničkim disciplinama skoka s motkom te skoka u vis gdje su se okitili s 4 medalje– po 1 zlatnom i srebrnom te 2 brončane.

Zlatni je bio skakač s motkom Dario Prekl koji je svladao visinu 4,60 metara. Taj skok mu je osigurao naslov mlađeseniorskog prvaka Hrvatske. U istoj disciplini, državni rekorder za kadetski uzrast Sven Salaj osvojio je medalju brončanog sjaja s rezultatom 4,40 metara. Kod mlađih seniorki, Elija Valentić popela se na treću stepenicu postolja s preskočenom visinom 3,70 m.Skakačica u vis Sara Aščić, koja se ove godine sa skokom od 1,80 metara uvrstila među top 10 rezultata svih vremena u Hrvatskoj, osvojila je 2. mjesto preskočivši 1,63 metra. Na 800 metara Juraj Marinčić zauzeo je 5. mjesto (2:00,36), a u kategoriji mlađih seniorki Barbara Vrhovac 8. mjesto (2:26,45). Antonio Bjelović je na 1500 metara oborio osobni rekord (4:09,01) što mu je donijelo 5. mjesto. Dorotea Šešum plasirala se na 5. mjesto na 100 metara prepone (17,87) dok je u skoku u dalj bila deveta (4,92 m).

Tekst i foto: AK Slavonija - Žito