Devetoj ovčici dvadeseta nagrada

Devetoj ovčici dvadeseta nagrada

Višestruko nagrađivana predstava Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića „Deveta ovčica“ Silvije Šesto u režiji Ljudmile Fedorove, ponovno se s gostovanja vraća s nagradom i to dvadesetom po redu .

Ovoga puta nagrađen je Ivica Lučić za glumačko/animatorsko majstorstvo na 23. Međunarodnom festivalu kazališta za djecu u Subotici. Stručni ocjenjivački sud Festivala u sastavu dr Adrijana Teodoresku (Rumunjska) – predsjednica, mr Darija Ivanova (Ukrajina) i prof. Dragoslav Todorović (Srbija) – članovi, odgledao je od 26. do 30. rujna 2016. godine 15 predstava u službenoj konkurenciji, u izvođenju 15 kazališta iz 10 zemalja svijeta i upravo osječkom kazalištu dodijelio jednu od vrijednih nagrada.

Predstava Deveta ovčica dobila je do sada brojne nagrade na festivalima u zemlji i inozemstvu, uz ovu posljednju njih još 19: dvije na 47. PIF-u, četiri na 17. susretima HC Assitej u Čakovcu, šest na 25. SLUK-u u Osijeku, pet na 8. Festivalu „Mali Marulić“ u Splitu, po jednu na  XIV. Međunarodnom festivalu pozorišta za djecu u Banja Luci, te na 1. Festivalu „Jaje“ u Koprivnici.

1. Pet ravnopravnih nagrada za glumačko/animatorsko majstorstvo dodjeljuje se:

a. KOLEKTIVNA NAGRADA za lutkarsku animaciju dodjeljuje se ansamblu GRADSKOG POZORIŠTA PODGORICA za uloge u predstavi BAJKA O RIBARU I RIBICI, u režiji Jevgenija Ibragimova i izvođenju Gradskog pozorišta Podgorica, Podgorica, CRNA GORA;

b. MAJI SALKIĆ za ulogu u predstavi MALA SIRENA u režiji Dubravke Zrnčić – Kulenović i izvođenju Studija lutkarstva Sarajevo i SARTR teatra – scene Sartrčići, Sarajevo, BOSNA I HERCEGOVINA;

c. IVICI LUČIĆU za ulogu u predstavi DEVETA OVČICA u režiji Ljudmile Fedorove i izvođenju Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića, Osijek, HRVATSKA;

d. GRIGORIJU LAJKU za uloge u predstavi SREBRNO KOPITO u režiji Grigorija Lajka i izvođenju Kazališta „Žirafa na preklapanje“, Sankt Peterburg, RUSIJA;

e. ŽEREMIJU DEBJINU za uloge u predstavi NEUTABANIM STAZAMA, u režiji Mod Garo i izvođenju Kazališta „Ombres Folles“ („Šašave sjenke“), Montreal, Quebec, KANADA.

2. SPECIJALNA NAGRADA za istraživanje u oblasti sjene i lutaka od papira dodjeljuje se:

KAZALIŠTU “OMBRES FOLLES” (“Šašave sJenke”), Montreal, Quebec, KANADA;

3. Nagrada za najbolje estetsko i tehnološko rješenje lutaka dodjeljuje se:

LJUDMILI GENCE KONSTANTINOVOJ za estetiku i formu scenske realizacije u predstavi BAJKA O RIBARU I RIBICI, Gradskog pozorišta Podgorica, Podgorica, CRNA GORA;

4. Nagrada za najbolju originalnu glazbu dodjeljuje se:

MITJI VRHOVNIKU SMREKARU za glazbu u predstavi PATKA, SMRT I LALA, Ljubljanskog kazališta lutaka, Ljubljana, SLOVENIJA;

5. Nagrada za najbolju scenografiju dodjeljuje se:

VERI ZADOROŽNOJ (Ukrajina) za scenografiju u predstavi BADNJE VEČE, Kazališta „Karabaska“, Perm, RUSIJA;

6. Nagrada za najbolju režiju dodjeljuje se:

JEVGENIJU IBRAGIMOVU za režiju u predstavi BAJKA O RIBARU I RIBICI, Gradskog pozorišta Podgorica, Podgorica, CRNA GORA;

7. GRAND PRIX Festivala za najbolju predstavu u cJelini dodjeljuje se:

Predstavi BAJKA O RIBARU I RIBICI u režiji Jevgenija Ibragimova i izvođenju Gradskog pozorišta Pogorica, Podgorica, CRNA GORA.