Draganja i Mektić odigrali briljantan meč

Draganja i Mektić odigrali briljantan meč Draganja i Mektić odigrali briljantan meč

Hrvatska u 1. kolu Svjetske skupine Davis Cupa protiv Španjolske vodi s 2:1. Nakon četiri i pol sata igre Marin Draganja i Nikola Mektić svladali su Feliciana i Marca Lopeza s 3:2 u setovima - 6-7 (6), 7-6 (7), 7-6 (5), 2-6, 6-4 .

Nevjerojatan meč, nevjerojatna publika, nevjerojatna atmosfera, nevjerojatan partner. Jako dobro. Nisam doživio bolju publiku", izjavio je neposredno nakon susreta Nikola Mektić koji je meč zaključio asom. "Ja stvarno mislim da dobro igramo parove i ne vidim razloga da uz ovakvu publiku i domaću atmosferu ne pobjedimo. Ponovit ću, nismo mi toliko loši koliko svi pričaju", nastavio je Mektić.
"Ovo je definitivno ludnica. Nije se lako snaći u svemu ovome. Možemo stvarno uživati, ovo je stvarno spektakl. Čestitam momcima kako su odigrali danas. Svaka sljedeća pobjeda u Davis Cupu u parovima koju imamo je sve veća i sve vrednija, sve bolja, jednostavno", prokomentirao je izbornik Željko Krajan.
U prvom setu, u kojem je bilo čak šest 'breakova', hrvatski par je propustio prednost od 4-2, a iskusni Španjolci, iako su propustili servis za set kod 6-5, osvojili su prvu dionicu meča u 'tie-breaku'.
No, kao što je Franko Škugor u petak pokazao čvrst karakter i nije klonuo nakon gubitka prvog seta, isto su učinili Draganja i Mektić. I u drugom su setu poveli 4-2, ali u osmom gemu ispustili prednost. U novom 'tie-breaku' naš par je vodio 5-2, a potom izgubio četiri poena zaredom. Ipak, uz dosta sreće spasili su set-loptu Španjolaca, a kod 8-7 iskoristili svoju drugu priliku za izjednačenje na 1-1 u setovima.
U trećem setu svi su igrači držali servise pa je ponovno lutrija 'tie-breaka' odlučivala o setu. Španjolci su imali početnu prednost 'mini-breaka', ali hrvatski par se brzo vratio. Feliciano Lopez je dvostrukom pogreškom kod 5-5 ponudio Mektiću i Draganji priliku koju oni nisu propustili te nakon dva sata i 52 minute igre došli su na set od senzacionalne pobjede.
Aktualni pobjednici Roland Garrosa u četvrtom su setu dvaput slomili servis Marina Draganje i odluku o pobjedniku odgodili za peti set.
U njemu su zahvaljujući i dvjema dvostrukim pogreškama Feliciana Lopeza naši tenisači došli do 'breaka' već u prvom gemu. Imali su dvije prilike za dupli 'break' i vodstvo od 3-0, a kod 4-2 su Španjolci uspjeli spasiti 15-40, još dvije 'break-lopte'.
Kod 5-4 Nikola Mektić je servirao za pobjedu i nakon četiri seta i 23 minute došao do meč-lopte. Stao je na crtu i hladnokrvno zabio as za pobjedu i nevjerojatno vodstvo Hrvatske od 2-1 nakon drugog dana.
U nedjelju će prvi na teren Franko Škugor i Roberto Bautista Agut. Ne uspije li Škugor donijeti plasman Hrvatskoj u četvrtfinale, to će pokušati učiniti Ante Pavić protiv Pabla Carrena Buste. Nevjerojatna priča u Osijeku se nastavlja.
HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 2-1
Franko Škugor - Pablo Carreno Busta 3-6, 6-3, 6-4, 4-6, 7-6 (6)
Ante Pavić - Roberto Bautista Agut 4-6, 2-6, 3-6
Marin Draganja / Nikola Mektić - Feliciano Lopez / Marc Lopez 6-7 (6), 7-6 (7), 7-6 (5), 2-6, 6-4