Europska liga: Osijek šokirao PSV u Eindhovenu!

Europska liga: Osijek šokirao PSV u Eindhovenu! Europska liga: Osijek šokirao PSV u Eindhovenu!
Zoran Zekić Zoran Zekić

Robert Mudražija (foto: Pixsell)

Nogometaši Osijeka priredili su senzaciju pobijedivši u prvom susretu 3. pretkola Europske lige u Eindhovenu slavni PSV s 1:0 (0:0). Uzvrat je za sedam dana na Gradskom vrtu. Jedini pogodak na utakmici postigao je Borna Barišić iz jedanaesterca u 57. minuti.

Osijek je došao do senzacije u Eidnhovenu pobijedivši slavni nizozemski klub i to potpuno zasluženo jer su Osječani bili čvrsti tijekom cijele utakmice, au u drugom poluvremenu možda čak i opasniji. Bila je to najveća europska pobjeda u povijesti Osijeka, a pogodak vrijedan velikog slavlja postigao je kapetan Barišić u 57. minuti iz penala. Osječka obrana je bila gotovo savršena tijekom cijelog dvoboja, a u napadu su Osječani mogli doći do još kojeg gola protiv dosta blijedih Nizozemaca.

Od prve minute započela je opsada vrata Osječana, no plavo-bijeli su ipak imali prvu priliku na utakmici kada je Mudražija u 20. minuti opalio preko grede. U 38. minuti je Barać u zadnji trenutak blokirao udarac de Jonga iz blizine, a bio je to i najopasniji trenutak za obranu Osijeka koja je svoj posao u prvom dijelu odradila savršeno.

U 56. minuti nevjerojatna šansa za Osijek kada je branič Shwaab prekratko vraćao loptu svojem vrataru, a Grezda nije uspio provući loptu ispod Zoeta. No, u istoj minuti Osječani dolaze do gola nakon što je Brenet u kaznenom prostoru srušio Mudražiju, a kapetan Barišić iz jedanaesterca lako pogodio za senzacionalno vodstvo hrvatskog kluba.  U 73. minuti sjajna intervencija vratara Malenice koji je obranio opasan udarac Bergwijna, a isti igrač je pogodio vratnicu u 78. minuti.  U trećoj minuti nadoknade Ejupi je imao veliku priliku i za drugi gol, ali vratar Zoet maestralno brani njegov šut glavom.

PSV EINDHOVEN - OSIJEK 0:1
Pred 28.000 gledatelja na stadionu Phillips Arena sudio je Dallas iz Škotske.
Strijelac: 0-1 Barišić (57pen)
PSV: Zoet - Arias, Schwaab (Propper, 79), Isimat-Marin, Brenet - Van Ginkel, Hendrix, Ramselaar (Pereiro, 63)- Bergwijn, L.De Jong, Locadia (Lozano, 63)
OSIJEK: Malenica - Šorša, Škorić, Barać, Barišić - Mioč, Mudražija (Lesjak, 80)- Bočkaj (Pušić, 90), Lopa (Lukić, 66), Grezda - Ejupi.

Ovo je pobjeda za Osijek i za cijelu regiju, mislim da je ovo zaista fantastično. Mi smo prije 13 mjeseci slavili što smo ostali u prvoj ligi, a danas smo dobili PSV, koji je ovdje pobjeđivao Manchester United, Real Madrid i ne znam ja još koga. Pred 30 tisuća ljudi odigrati ovako zrelu utakmicu, posebno drugo poluvrijeme, mislim da je to zaista fantastično, rekao je Zekić.

Imamo veliku obavezu, ali zašto se preplašiti ovog rezultata. Treba se dobro pripremiti za uzvrat i Bože moj ako smo uspjeli danas zašto u Osijeku ne bi zadržali pozitivan rezultat, zaključio je Zekić.