HNL: Osijek deklasirao Hajduk, počast za Olivera u Gradskom vrtu

U zadnjem susretu 1. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Osijek je kao domaćin deklasirao Hajduk sa 4:1. U derbiju na startu prvenstva Osječani su nadigrali Hajduk, koji je u odličnoj utakmici u Gradskom vrtu poveo, a potom primio četiri gola.

Dvoboj je započeo spektakularno, s tri pogotka u prvih dvadesetak minuta. U 12. minuti Hajduk je poveo golom kapetana Zorana Nižića koji je ubačaj s kuta Gyourcsa sačekao na prvoj vratnici i pogodio mrežu. U 19. minuti Osječani su izjednačili sjanim golom Nigerijca Ezekiela Hentyja koji je škaricama s desetak metara svladao vratara Hajduka Tomislava Duku. Samo dvije minute kasnije ubačaj Grgića s desne strane Robert Mudražija posprema iz blizine u mrežu. U 58. minuti se teže ozlijedio vratar Splićana Duka, a u 64. minuti teško griješi stoper Hajduka Lopez koji u svom šesnaestercu gubi loptu i ruši Bočkaja, a s bijele točke Haris Hajradinović vara mladoga vratara Ljubića koji je zamijenio Duku. U 80. minuti ozlijedio se i Nižić, a kako su sve zamjene bile već napravljene, Splićani su ostatak utakmice igrali s igračem manje. U trećoj minuti sudačke nadoknade Brazilac Guti Tomelin glavom pogađa za konačnih 4:1.

Minuta šutnje u Gradskom vrtu, počast za Olivera
Derbiju je prethodila minuta šutnje za osječkog navijača Dalibora Žižanovića-Žižu, a potom su se uz pjesmu "Trag u beskraju" i veliki pljesak cijelog stadiona navijači oprostili od velikana hrvatske glazbe Olivera Dragojevića koji je preminuo jutros. Legendarni pjevač bio je veliki ljubitelj Hajduka, a nogometaši splitskog kluba u znak počasti u dvoboju s Osijekom nastupili su s crnim florom.