Nova sezona Karate lige

Nova sezona Karate lige Nova sezona Karate lige

foto: Jasmina Gorjanski

Prvo (otvoreno) kolo nove sezone Karate lige Osječko-baranjske županije održano je u nedjelju u dvorani Gradski vrt.

U katama pojedinačno, katama ekipno i borbama nastupilo je 120 natjecatelja iz 13 klubova iz županije i regije: Beli Manastir, Hrvatski sokol, Ictus, Osijek Žito, Višnjevac, Esseker, Shotokan, Valpovo, Vinkovci, Nexe, Hus, Max Ivankovo te Slavonski Brod.

U brojnoj skupini mlađi učenici izvedbom prve dvije učeničke kate zablistao je Benjamin Mijatović iz karate kluba Beli Manastir. U skupini učenice pobjedu je odnijela Nikolina Marošević iz karate kluba Hrvatski sokol, prošlosezonska osvajačica titule najuspješnije katašice Lige, pokazavši odlično poznavanje kako učeničkih tako i majstorskih kata. U katama ekipno naročite simpatije publike pridobile su djevojke iz kata tima karate kluba Ictus, koje su u skupini mlađe kadetkinje porazile sve protivnice te zauzele prvo mjesto. Borci i borkinje iz karate klubova Vinkovci i Nexe odnijeli su pobjede u gotovoj svakoj skupini u kojoj su nastupili i zbog toga zaslužuju svaku pohvalu.

LJESTVICA NAKON 1. KOLA: 1. Osijek Žito 36, 2. Vinkovci 33, 3. Ictus 25, 4. Beli Manastir 24, 5. Nexe 22, 6. Hrvatski Sokol 14, 7. Višnjevac 12, 8. Shotokan 8, 9. Esseker 8, 10. Valpovo 8, 11. Max 7, 12. Slavonski Brod 7, 13. Hus 6.

Kate pojedinačno

Cicibani B Skupina: 1. Borna Boras (OSIJEK ŽITO), 2. Toni Matković (OSIJEK ŽITO), 3. Patrik Ljubojević (OSIJEK ŽITO), 3. Leo Ničin (ESSEKER);

Ml. Učenici B Skupina: 1. Benjamin Mijatović (BELI MANASTIR), 2. Dino Matković (OSIJEK ŽITO), 3. Josip Jozanović (HRVATSKI SOKOL), 3. Marko Pelivanović (HRVATSKI SOKOL);

Ml. Učenici A Skupina: 1. Ozren Malinić (BELI MANASTIR), 2. Jan Budžaki (OSIJEK ŽITO);

Učenici B Skupina: 1. Petar Martinović (VALPOVO), 2. Tin Bestvina (OSIJEK ŽITO);

Učenici A Skupina: 1. Luka Doboš (BELI MANASTIR), 2. Marko Palčok (VALPOVO), 3. Gabriel Višek (ICTUS), 3. Marko Breber (HRVATSKI SOKOL);

Ml. Kadeti B: 1. Frane Grančić (OSIJEK ŽITO);

Ml. Kadeti A: 1. Mihael Popović (ICTUS), 2. Karlo Forko (ICTUS);

Kadeti A: 1. Filip Gudelj (HRVATSKI SOKOL)

Juniori A: 1. Niko Opačić (BELI MANASTIR), 2. Damjan Golubičić (SLAVONSKI BROD);

Cicibanke B Skupina: 1. Elena Balić (VIŠNJEVAC), 2. Martina Sekulić (ESSEKER), 3. Tia Matijević (OSIJEK ŽITO), 3. Josipa Mandić (OSIJEK ŽITO);

Cicibanke A Skupina: 1. Katia Šegavčić (HRVATSKI SOKOL);

Ml. Učenice B Skupina: 1. Lora Vuković (VALPOVO), 2. Kristina Pavošević (ESSEKER), 3. Helena Roguljić (OSIJEK ŽITO), 3. Marija Pipunić (OSIJEK ŽITO);

Ml. Učenice A Skupina: 1. Sara Banjeglav (OSIJEK ŽITO);

Učenice B Skupina: 1. Sara Gorjanac (OSIJEK ŽITO), 2. Mirjana Miletić (HRVATSKI SOKOL);

Učenice A Skupina: 1. Nikolina Marošević (HRVATSKI SOKOL), 2. Viktorija Višek (ICTUS), 3. Iva Kodžoman (OSIJEK ŽITO), 3. Dora Briški (OSIJEK ŽITO);

Ml. Kadetkinje B: 1. Paula Popović (ICTUS);

Ml. Kadetkinje A: 1. Tea Zlojić (ICTUS), 2. Ira Čurik (VIŠNJEVAC), 3. Petra Kovačević (ICTUS);

Kadetkinje A: 1. Vanesa Vitendorf (BELI MANASTIR)

 

Kate ekipno

Učenici: 1. BELI MANASTIR;

Ml. Kadeti: 1. ICTUS;

Učenice: 1. OSIJEK ŽITO;

Ml. Kadetkinje: 1. ICTUS, 2. OSIJEK ŽITO, 3. VIŠNJEVAC.

 

Borbe pojedinačno

Ml. Učenici (27-32 kg); 1. Mihael Veselčić (VINKOVCI), 2. Petar Gudelj (ESSEKER), 3. Luka Ćujo (ICTUS), 3. Tomislav Perić (OSIJEK ŽITO);

Ml. Učenici (+34 kg): 1. Ozren Malinić (BELI MANASTIR), 2. Dominik Stošić (VINKOVCI), 3. Ivano Hladik (VINKOVCI), 3. Gabrijel Rihtarić (VINKOVCI);

Učenici (30-34 kg): 1. Toni Jurina (VINKOVCI), 2. Casper Unferderber (NEXE), 3. Noa Bardić (VINKOVCI), 3. Luka Doboš (BELI MANASTIR);

Učenici (35-40 kg): 1. Jan Zima (OSIJEK ŽITO), 2. Gabriel Žalac (VINKOVCI), 3. Ante Pejić (NEXE), 3. Marko Jurić (MAX);

Učenici (+42 kg): 1. Alen Kalabić (NEXE), 2. Antonio Gerdešić (BELI MANASTIR), 3. Marko Levnaić (SHOTOKAN), 3. Tibor Kopasci Keetos (SHOTOKAN);

Ml. Kadeti (40-45 kg): 1. Stjepan Golubičić (SLAVONSKI BROD), 2. Petar Strganac (SHOTOKAN), 3. Borna Gudelj (ESSEKER), 3. Borna Lang (SHOTOKAN);

Ml. Kadeti (48-52 kg): 1. Marko Karakaš (NEXE), 2. Domagoj Lukinić (SLAVONSKI BROD), 3. Luka Tomac (VINKOVCI), 3. Miljenko Jurić (VINKOVCI);

Ml. Kadeti (+53 kg): 1. Mario Marić (VINKOVCI);

Kadeti (60-65 kg): 1. Dejan Svilokos (ICTUS);

Kadeti (+74 kg): 1. Stjepan Repka (NEXE);

Juniori (+62 kg): 1. Kristijan Lukežić (VINKOVCI), 2. Pavo Grgić (VIŠNJEVAC), 3. Tin Kovač (HUS), 3. Arijan Knežević (VIŠNJEVAC);

Seniori (apsolutna): 1. Denis Ivoš (HUS);

Ml. Učenice (+26 kg): 1. Nika Vukomanović (NEXE), 2. Lana Kockarević (MAX), 3. Anita Babić (VINKOVCI);

Učenice (30-33 kg): 1. Marija Grgić (VIŠNJEVAC);

Učenice (+34 kg): 1. Vanesa Varlam (SHOTOKAN), 2. Dora Koštić (MAX);

Kadetkinje (27-34 kg): 1. Mia Banaj (NEXE);

Kadetkinje (38-42 kg): 1. Laura Banaj (NEXE), 2. Melita Maloševac (MAX), 3. Beata Zavada (NEXE);

Kadetkinje (+49 kg): 1. Doris Smolčić (VINKOVCI);

Juniorke (52-57 kg): 1. Ana Merc (VINKOVCI), 2. Dea Predrijevac (HUS);

Juniorke (52-57 kg): 1. Antonija Damjanović (VINKOVCI), 2. Monika Ivezić (VINKOVCI).

 

tekst i rezultati: Vlasta Lončarić