Odličan početak KK Vrijednosnica Osijek

u 1. kolu Lige za ostanak igrači Vrijednosnica Osijek zasluženo su pobijedili goste iz Sinja, ponajviše zahvaljujući odličnoj obrani. KK Vrijednosnice Osijek – KK Alkar 61:49 (18:12, 11:13, 12:9, 20:15)

Već u prvoj četvrtini domaćini su trebali otići na dvoznamenkastu prednost, ali se Alkar održao u igri zahvaljujući napadačkom skoku (7 u prvom poluvremenu). Vodili su domaćini 24:14 u 15. minuti, no serijom grešaka vratili su goste na dostižnih 29:25 na poluvremenu. U trećoj četvrtini Stipe Tešija je još držao goste na životu, no u zadnjoj četvrtini Aljoša Šarac je "povukao" svoju ekipu do sigurne i važne pobjede na otvaranju Lige za ostanak. U tvrdoj i borbenoj utakmici igrači trenera Vladimira Krstića pokazali su da se unatoč lošem izdanju u napadu, važna utakmica može dobiti odličnom obranom.

Vrijednosnice Osijek: Kujundžić 7, Zebić 2, Došen 7, Ušić 8, Bičvić 6, Pandurić 10, Šarac A 16, Krajina, Karlović Mat, Karlović Mar 3, Turalija 2, Šarac J.

Alkar: Bilić 2, Boban Jo 2, Bilandžić, Modrić 3, Dominović 6, Šipić 6, Boban Ju, Gaurina 2, Glavinić 7, Svalina 2, Tešija 15, Kanaet 4.

Slijedeću utakmicu Brokeri igraju u utorak u Gradskom Vrtu protiv ekipe Škrljeva.