Održano 2. kolo županijske Karate lige

Održano 2. kolo županijske Karate lige Održano 2. kolo županijske Karate lige

foto: Jasmina Gorjanski

U nedjelju je u Osijeku održano drugo kolo Karate lige Osječko-baranjske županije, a na natjecanju je nastupilo 180 natjecatelja iz 15 klubova.

Na natjecanje su došli klubovi: Beli Manastir, Hrvatski sokol, Ictus, Osijek Žito, Višnjevac, Esseker, Shotokan, Valpovo, Vinkovci, Nexe, Hus, Max Ivankovo, Kuna, Vukovar te Hvidra. Veliki odaziv natjecatelja i klubova omogućio je karatašima da odmjere snage s kolegama iz čitave regije te skupljaju dodatna iskustva za državna pa čak i međunarodna natjecanja.

Ujedno je održano i natjecanje karataša s invaliditetom, a nastupili su Ivana Bilić i Ivica Vuković iz KK Hvidre, osvajači brončanih medalja na Svjetskom prvenstvu u karateu Bremen 2014. U sklopu manifestacije održan je i sudački seminar na kojem je sucima omogućena obnova licence te polaganje za viša zvanja. Organizator je seminara bila Sudačka komisija Hrvatskog karate saveza, na čelu s predsjednikom sudačke komisije HKS-a Tiborom Matešom i predsjednikom sudačke komisije Slavonije i Baranje Mladenom Ivezićem. Seminaru je prisustvovalo sedamnaest sudaca iz regije. Za viša zvanja ili produženje licence položili su: Međunarodni sudac pripravnik za borbe Zvonko Biondić i Goran Kalanj, županijski glavni sudac za borbe: Kristijan Klarić, Željko Tampolja (produženje licence), Tihomir Kovačević, Mario Mihaljević i Mario Šarić. Županijski glavni sudac za kate: Monika Borković, Željko Tampolja (produženje licence), Niko Opačić, Samanta Karaula i Tomislav Franjić. Županijski pomoćni sudac za borbe: Dejan Gudelj (produženje licence), Monika Borković, Zoran Čolić, Arijan Knežević, Samanta Karaula, Matej Boršoš i Tomislav Franjić, te republički glavni sudac za borbe: Marko Merc.

Lista bodova drugog kola Lige i trenutačni poredak klubova te rezultati:

2. KOLO: 1. Vinkovci 32, 2. Hrvatski Sokol 29, 3. Osijek Žito 28, 4. Hvidra 28, 5. Esseker 27, 6. Vukovar 25, 7. Ictus 19, 8. Beli Manastir 19, 9. Nexe 17, 10. Max 13, 11. Shotokan 10, 12. Valpovo 10, 13. Višnjevac 6, 14. Hus 6, 15. Kuna 2.

1.+ 2. KOLO: 1. Vinkovci 65, 2. Osijek Žito 64, 3. Ictus 44, 4. Beli Manastir 43, 5. Hrvatski Sokol 43, 6. Nexe 39, 7. Esseker 35, 8. Hvidra 28, 9. Vukovar 25, 10. Max 20, 11. Višnjevac 18, 12. Shotokan 18, 13. Valpovo 18, 14. Hus 12, 15. Slavonski Brod 7, 16. Kuna 2.

Rezultati 2. kola:

Kate pojedinačno

Cicibani B Skupina: 1. Borna Boras (OSIJEK ŽITO), 2. Toni Matković (OSIJEK ŽITO), 3. Luka Spremo (ESSEKER), 3. Dominik Selthofer (ESSEKER)

Cicibani A Skupina: 1. Leo Ničin (ESSEKER)

Ml. Učenici B Skupina: 1. Domagoj Roško (VUKOVAR), 2. Benjamin Mijatović (BELI MANASTIR), 3. Dario Farkaš (BELI MANASTIR), 3. Josip Jozanović (HRVATSKI SOKOL)

Ml. Učenici A Skupina: 1. Mihael Marošević (HRVATSKI SOKOL), 2. Ozren Malinić (BELI MANASTIR)

Učenici B Skupina: 1. Gabriel Križan (VALPOVO), 2. Mateo Meštrović (MAX), 3. Sebastijan Balić (VIŠNJEVAC), 3. Petar Martinović (VALPOVO)

Učenici A Skupina: 1. Marko Palčok (VALPOVO), 2. Marko Breber (HRVATSKI SOKOL)

Ml. Kadeti B: 1. Sebastian Stanek (VUKOVAR), 2. Josip Sarađen (VUKOVAR), 3. Frane Grančić (OSIJEK ŽITO)

Ml. Kadeti A: 1. Gabriel Višek (ICTUS), 2. Karlo Forko (ICTUS)

Seniori A: 1. Hrvoje Vidović (OSIJEK ŽITO)

Cicibanke B Skupina: 1. Elena Balić (VIŠNJEVAC), 2. Klara Dodig (VIŠNJEVAC), 3. Iva Boršoš (ESSEKER), 3. Josipa Mandić (OSIJEK ŽITO)

Cicibanke A Skupina: 1. Katia Šegavčić (HRVATSKI SOKOL), 2. Martina Sekulić (ESSEKER)

Ml. Učenice B Skupina: 1. Lora Vuković (VALPOVO), 2. Dorotea Lemund (BELI MANASTIR), 3. Nika Ban (HRVATSKI SOKOL), 3. Mia Breber (HRVATSKI SOKOL)

Ml. Učenice A Skupina: 1. Asja Štalmajer (VUKOVAR), 2. Sara Banjeglav ( OSIJEK ŽITO), 3. Kristina Pavošević (ESSEKER)

Učenice B Skupina: 1. Magdalena Kovačević (VUKOVAR), 2. Sara Gorjanac (OSIJEK ŽITO), 3. Mirjana Miletić (HRVATSKI SOKOL)

Učenice A Skupina: 1. Nikolina Marošević (HRVATSKI SOKO), 2. Iva Kodžoman (OSIJEK ŽITO), 3. Viktorija Višek (ICTUS), 3. Dora Briški (OSIJEK ŽITO)

Ml. Kadetkinje B: 1. Antonia Feher (HRVATSKI SOKOL), 2. Lorelei Teis (ESSEKER)

Ml. Kadetkinje A: 1. Jana Ledenčan (OSIJEK ŽITO), 2. Tia Ledenčan (OSIJEK ŽITO), 3. Lara Edelinski (VUKOVAR), 3. Tea Zlojić (ICTUS)

Kadetkinje A: 1. Vanesa Vitendorf (BELI MANASTIR)

Kate osobe s invaliditetom (muška skupina): 1. Ivica Vuković (HVIDRA), 1. Ivan Modrić (HVIDRA), 1. Aleksandar Bajiić (HVIDRA), 1. Goran Đukić (HVIDRA)

Kate osobe s invaliditetom (ženska skupina): 1. Ivana Bilić (HVIDRA)

 

Kate ekipno

Cicibani: 1. ESSEKER

Ml. Učenici: 1. ESSEKER, 2. HRVATSKI SOKOL, 3. MAX

Učenici: 1. HRVATSKI SOKOL, 2. KUNA, 3. MAX

Cicibanke: 1. ESSEKER

Ml. Učenice: 1. HRVATSKI SOKOL

Učenice: 1. OSIJEK ŽITO

Ml. Kadetkinje: 1. OSIJEK ŽITO

Osobe s invaliditetom: 1. HVIDRA

 

Borbe pojedinačno

Ml. Učenici (28-32 kg): 1. David Blagojević (ICTUS), 2. Luka Ćujo (ICTUS), 3. Borna Plazibat (ESSEKER), 3. Mihael Veselčić (VINKOVCI)

Ml. Učenici (33-36 kg): 1. Petar Gudelj (ESSEKER), 2. Ivano Hladik (VINKOVCI), 3. Ozren Malinić (BELI MANASTIR), 3. Nedeljko Horvat (ESSEKER)

Ml. Učenici (39-41 kg): 1. Ilaj Macura (VUKOVAR), 2. Darin Rašić (HVIDRA), 3. Ante Ždrakić (HUS), 3. Ivan Hardi (VUKOVAR)

Ml. Učenici (49-51 kg): 1. Filip Belobrajdić (VUKOVAR), 2. Aleksej Kovačević (ICTUS)

Ml. Učenici (+60 kg): 1. Antun Rebić (HVIDRA)

Učenici (30-33 kg): 1. Casper Unferderber (NEXE), 2. Noa Bardić (VINKOVCI), 3. David Veka (SHOTOKAN), 3. Matko Adžamić (VINKOVCI)

Učenici (37-40 kg): 1. Gabriel Žalac (VINKOVCI), 2. Bruno Tomić (VINKOVCI), 3. Marko Jurić (MAX), 3. Mateo Meštrović (MAX)

Učenici (41-43 kg): 1. Antonio Gerdešić (BELI MANASTIR), 2. Tibor Kopasci Ketos (SHOTOKAN), 3. Antonio Šabanović (SHOTOKAN), 3. Matija Jakobfi (BELI MANASTIR)

Učenici (+48 kg): 1. Patrik Sarka (BELI MANASTIR), 2. Emanuel Zubčić (MAX)

Ml. Kadeti (40-45 kg): 1. Borna Gudelj (ESSEKER), 2. Borna Lang (SHOTOKAN), 3. Kristijan Gudelj (HRVATSKI SOKOL), 3. Milan Ćujo (ICTUS)

Ml. Kadeti (47-52 kg): 1. Marko Karakaš (NEXE), 2. Luka Tomac (VINKOVCI)

Ml. Kadeti (+59 kg): 1. Mihael Cvilinder (VINKOVCI), 2. Filip Dežić (ICTUS), 3. Mario Marić (VINKOVCI)

Kadeti (+60 kg): 1. Stjepan Repka (NEXE), 2. Dejan Svilokos (ICTUS)

Juniori (+62 kg): 1. Tin Kovač (HUS), 2. Kristijan Lukežić (VINKOVCI)

Seniori (apsolutna): 1. Hrvoje Huseljić (VINKOVCI), 2. Denis Ivoš (HUS)

Ml. Učenice (27-32 kg): 1. Nika Vukomanović (NEXE), 2. Lana Kockarević (MAX), 3. Josipa Vargek (BELI MANASTIR)

Učenice (30-33 kg): 1. Dora Koštić (MAX), 2. Tea Turk (SHOTOKAN), 3. Mila Horvat (VINKOVCI)

Učenice (34-38 kg): 1. Ema Pendić (VUKOVAR), 2. Vanesa Varlam (SHOTOKAN)

Ml. Kadetkinje (41-45 kg): 1. Beata Zavada (NEXE), 2. Ivona Küfner (HVIDRA)

Ml. Kadetkinje (45-50 kg): 1. Gabriela Tolj (HVIDRA)

Ml. Kadetkinje (+50 kg): 1. Doris Smolčić (VINKOVCI)

Juniorke (+53 kg): 1. Ana Merc (VINKOVCI), 2. Jelena Miletić (HRVATSKI SOKOL)

Seniorke (apsolutna): 1. Antonija Damjanović (VINKOVCI), 2. Iva Adžić (NEXE)