Prvi dan Hrvatska - Kanada - izjednačenje

Prvi dan Hrvatska - Kanada - izjednačenje Prvi dan Hrvatska - Kanada - izjednačenje
Denis Shapovalov (Foto: Krunoslav Inhof) Denis Shapovalov (Foto: Krunoslav Inhof)
Zadovoljni kanadski navijači (Foto: Krunoslav Inhof) Zadovoljni kanadski navijači (Foto: Krunoslav Inhof)

Viktor Galović (Foto: Krunoslav Inhof)

Nakon što je Borna Ćorić pobijedio Vaseka Pospisila u dvoboju 1. kola Svjetske skupine Davis cupa i donio vodstvo Hrvatskoj protiv Kanade, 18-godišnji Denis Shapovalov je za sat i 50 minuta svladao našeg tenisača Viktora Galovića sa 6:4, 6:4, 6:2 te izjednačio rezultat na 1:1.

Galovićev Davis Cup debi pred domaćim navijačima u osječkoj dvorani Gradski vrt nije ispao onako kako je 27-godišnji tenisač rođen u Novoj Gradiški zamišljao, a najveći razlog za to su neiskorištene 'break' prilike u prvom i drugom setu. U prvom je propustio tri, a u drugom dvije pa su Shapovalovu za osvajanje prve dvije dionice bila dovoljna dva 'breaka'. Najbolji kanadski tenisač u Osijeku prvi je 'break' napravio odmah na početku dvoboja, a u drugom setu je Galoviću oduzeo servis vodstvo 5-4. Naš je tenisač poveo 2:1 u trećem setu, ali je Shapovalov nizom od pet gemova priveo meč kraju i opravdao status prvog igrača svoje reprezentacije. Pobjednik dvoboja tako će biti odlučen tek u nedjelju, a koja će reprezentacija u posljednji dan ući s prednošću ovisit će o ishodu subotnjeg dvoboja parova. Za Kanadu će igrati 45-godišnji Daniel Nestor i 27-godišnji Vasek Pospisil, dok su za Hrvatsku prijavljeni Ivan Dodig i Frankoo Škugor, ali je vrlo vjerojatno da će Škugora zamijeniti Marin Čilić, koji je u petak u dvorani bio samo u ulozi navijača.

Nakon susreta održane su i konferencije za novinare s našim izbornikom i igračima:

Željko Krajan: "Rezultat je realan. Igrači koji su dobili svoje mečeve, bili su dominantni i uvjerljivi, tako da nemamo za čim žaliti. To smo na neki način i priželjkivali, s obzirom da danas još nismo imali Marina, a sad ga imam priliku staviti. Vidjet ćemo hoćemo li ga koristiti već u subotu ili ga ostaviti za nedjelju, ali sad polako ulazimo i u veću ulogu favorita, kad imamo Marina na terenu", rekao je izbornik naše reprezentacije Željko Krajan.

Borna Ćorić: "Ne mogu reći da sam i u prvom setu igrao loše. On je servirao odlično i imao sam par malih šansi koje nisam iskoristio, a onda se dogodio taj jedan loš gem. No, znao sam da ne može tako servirati tri ili četiri seta i jednostavno sam samo čekao svoju šansu. Srećom, 'breaknuo' sam ga početkom drugog seta i mislim da se tu prelomio meč", rekao je Ćorić na konferenciji za medije u osječkom Gradskom vrtu nakon svoje šeste pobjede u Davis Cupu, a prve nakon što je u četvrtfinalu 2016. u Portlandu svladao Jacka Socka u odlučujućem, petom meču.

Viktor Galović: "Igrao sam sa Top 100 igračima i pobjeđivao neke. No, nisam nikada igrao protiv nekoga tko igra tako brzo. Reternira nenormalno. Servirao sam 200 na sat, blizu crtama, ali je svejedno reternirao i to duboko, pod noge. Mislim da bi mogao jako brzo u prvih deset", rekao je Galović.

Subotnji dvoboj parova u osječkoj dvorani Gradski vrt započinje u 14 sati. Za Kanadu bi trebali igrati 45-godišnji Daniel Nestor i 27-godišnji Vasek Pospisil, dok su za Hrvatsku prijavljeni Ivan Dodig i Frankoo Škugor. Vrlo je vjerojatno da će Škugora zamijeniti Marin Čilić, koji je u petak u dvorani bio samo u ulozi navijača budući da izbornici do sat vremena prije početka meča mogu promijeniti igrače koje su nominirali u četvrtak na ždrijebu.