Seligman šesti na Svjetskom kupu u Bakuu

Najbolji osječki gimnastičar Robert Seligman zauzeo 6. mjesto na konju s hvataljkama u finalu Svjetskog kupa u Azerbajdžanskom Bakuu .

Za svoj je nastup zaslužio ocjenu 14.466, dok je Filip Ude osvojio brončanu medalju s ocjenom 15,200. Na konju s hvataljkama pobijedio je kinez Weng Hao s 2 desetinke boljom ocjenom.

Odlični su naši gimnastičari bili i na preči. Anton Kovačević osvojio je drugo mjesto s ocjenom 14.000, dok je Tin Srbić bio 6. s 12.966. U toj je disciplini pobijedio japanac Hayasaka s ocjenom 14.333.

Ovim su nastupima hrvatski gimnastičari odlično otvorili sezonu jer su sva četvorica gimnastičara, koja su otputovala na natjecanje, izborila finala na Svjetskom kupu u Bakuu. Nakon ovoga natjecanja, hrvatski su gimnastičari odmah produžili na sljedeću stepenicu Svjetskoga kupa u Dohu.

Podsjećamo kako će Osijek ove godine nešto ranije biti domaćin Svjetskoga kupa, od 18. do 21. svibnja, a najvažnija natjecana ove godine su Europsko prvenstvo u Cluju i Svjetsko prvenstvo u Montrealu. Članovi A reprezentacije za sada su Filip Ude, Robert Seligman i Tin Srbić, a trenutačno su iz nje su ispali Marijo Možnik, Tomislav Marković i Andrej Korosteljev.