U petak u Gradskome vrtu bit će pravi festival košarke

U petak u Gradskome vrtu bit će pravi festival košarke U petak u Gradskome vrtu bit će pravi festival košarke

"Košarkaška utakmica za Svjetsko prvenstvo protiv Litve bit će velik izazov, nadamo se da će nam publika dati velik poticaj i voditi nas do pobjede", rekao je izbornik hrvatske košarkaše reprezentacije Dražen Anzulović najavljujući utakmicu na konferenciji za novinare u Osijeku.

Hrvatska košarkaška reprezentacija u utakmici protiv Litve mora tražiti pobjedu ukoliko želi zadržati izglede za odlazak na Svjetsko prvenstvo, no to zasigurno neće biti lako protiv ekipe koja ima svih 6 pobjeda u dosadašnjim utakmicama kvalifikacija, a omjer protiv Hrvatske je 9:2 u njihovu korist. S obzirom na te činjenice, sutrašnja utakmica u dvorani Gradskome vrtu mora biti izazov, a ne opterećenje, rekao je među ostalim izbornik Dražen Anzulović: "Igramo protiv protivnika koji zaslužuje sav respekt, koji nema poraza u ovim kvalifikacijama, reprezentacije koja ima dugu tradiciju vrha svjetske košarke i samim tim to za nas mora biti izazov, a ne opterećenje. Moramo samo biti opterećeni kvalitetom izvedbe i taktičkim zadacima koje smo si postavili za utakmicu i, ako to bude tako, vjerujem da će naša kvaliteta doći do izražaja i da ćemo ostvariti pobjedu. Kvaliteta izvedbe, obrambena i napadačka, bit će odlučujuća na parketu. Utakmica se neće odlučiti u prvoj ili drugoj četvrtini, već se mora graditi od prve do zadnje minute i siguran sam da će, ako budemo na toj razini, naša kvaliteta doći do izražaja", istaknuo je izbornik Anzulović.

img_20180913_123329.jpg Reprezentativac Rok Stipčević također je upozorio da igramo protiv vrlo respektabilne ekipe: "Očekuje nas teška i uzbudljiva utakmica. Uz sav respekt, mi se njih ne plašimo i svjesni smo svoje snage i kvalitete", rekao je Stipčević.

Iako Litva u Osijek dolazi bez dvojice NBA igrača, centar Ivica Zubac ističe kako je to i dalje "jako kvalitetna ekipa, koja ima kvalitetne igrače na svim pozcijama. Spremamo se već skoro dva tjedna, prošli smo kroz sve detalje igre, obrane i napada i ulazimo 100 posto spremni, motivirani i puni samoupouzdanja. Nadamo se da će nam publika dati još veći poticaj i idemo na pobjedu", kazao je Zubac.

Glavni tajnik Hrvatskog košarkaškog saveza Josip Vranković dodao kako je uvjeren da nas, s obzirom na zanimanje koje se stvara oko utakmice, čeka festival košarke. Utakmica se u petak u Gradskome vrtu igra s početkom u 20 sati i 15 minuta, a u prodaji ima još samo 200-tinjak ulaznica.