Bijeli doživjeli novi poraz u Kranjčevićevoj

Nogometaši Rijeke doživjeli su novi poraz u Kranjčevićevoj. U siromašnoj i ne pretjerano sadržajnoj utakmici Lokomotiva je slavila s minimalnih 1:0 i tako ugasila i posljednje riječke nade u obranu naslova prvaka.

LOKOMOTIVA - RIJEKA 1:0

Strijelci: 1:0 Radonjić 13'

LOKOMOTIVA: Hendija - Datković (od 46' Burić), Majstorović (od 50' Barić), Kolinger, Karačić - Musa, Šunjić, Knežević (od 88' Oluić), Kastrati - Krstanović, Radonjić

RIJEKA: Sluga - Zuta, Punčec, Župarić, Raspopović - Grahovac, Bradarić - Gorgon (od 62' Kvržić), Pavičić (od 52' Puljić), Acosty - Čolak (od 80' Črnic)

Nogometaši Rijeke nakon pobjede protiv Dinama otvorili su 33. kolo gostovanjem kod Lokomotive. Bijeli su samo 6 bodova iza vodećeg Dinama, a u Kranjčevićevoj nije bilo samo ozlijeđenog Hebera. Iako je od prve minute u prvih jedanaest najavljen Leovac, zbog ozljede je umjesto njega krenuo Raspopović.

Odmah iz prvog ozbiljnog prekida Lokomotiva dolazi do pogotka. Uigrana akcija Kneževića i Šunjića završava dodavanjem prema Krstanoviću koji propušta loptu za  Radonjića, a napadač Lokomotive s vrha kaznenog prostora pogađa donji lijevi kut za rano vodstvo domaćina u Kranjčevićevoj. Zvuči pomalo nevjerojatno, no pogodak domaćina bilo je jedino vrijedno spomena u prvome dijelu. Rijeka bez ozbiljnog udarca na gol, dosta jalova i pomalo nezainteresirana.

U nastavku ista priča s obje strane. Najopasniji pokušaj bio je udarac Kvržića koji je u zadnji trenutak blokirao Šunjić. U 79' iz daljine pokušava Bradarić, no Hendija odbija izvan terena. U 83' iz slobodnog udarca opasno puca Puljić, Hendija ponovno brani. U 86' sjajno dodavanje Zute za Puljića koji proslijeđuje usamljenom Kvržiću koji puca ravno u domaćeg vratara. Dvije minuta kasnije pas Kvržića prema Puljiću, no njegov udarac završava visoko preko grede. Slaba predstava Rijeke i konačni opraštaj Bijelih od borbe za naslov prvaka.