Bijeli u samoj završnici slomili otpor Osijeka

Nogometaši Rijeke slavili su s minimalnih 1:0 u napetoj i nervoznoj utakmici protiv Osijeka na Rujevici. Jedini pogodak djelo je Jakova Puljića u 88. minuti susreta. Tom pobjedom Bijeli su se približili vodećem Dinamu na šest bodova zaostatka.

RIJEKA - OSIJEK 1:0

Strijelci: 1:0 Puljić 88'

RIJEKA: Sluga - Zuta, Punčec, Župarić, Raspopović - Bradarić, Grahovac - Heber (od 82' Puljić), Pavičić (od 75' Kvržić), Acosty - Čolak (od 65' Gorgon)

OSIJEK: Malenica - Šorša, Škorić, Milović, Barać - Mioč, Jambor (od 90' Šimunec) - Lopa (od 82' Mudražija), Hajradinović (od 68' Bočkaj), Boban - Marić

Nogometaši Rijeke nakon slavlja u regionalnom derbiju u Puli napokon su zaigrali ponovno na Rujevici. Protivnik u 31. kolu bio je Osijek koji je na Kvarner došao osokoljen slavljem protiv Dinama u Maksimiru, ali i činjenicom da su u sva tri ogleda s Bijelima ove sezone upisali pobjedu. Trener Bijelih Matjaž Kek napokon je nakon odrađenih suspenzija i ozljeda na teren mogao poslati najjači sastav sa Bradarićem, Župarićem i Pavičićem u prvih jedanaest.

Prva prilika nakon sedam minuta igre. Acosty je ukrao loptu na centru, na desnoj strani produžio do Čolaka čiji slabašan udarac brani Malenica. U 17' na drugoj strani pokušava Hajradinović, ali Sluga s tim pokušajem nema problema. Minutu kasnije na ubačaj Acostyja s desne strane zamalo kasni Heber na prvoj vratnici. Nakon toga ništa sve do 38. minute. Duga lopta prema osječkom kaznenom prostoru pronalazi Hebera koji je brži od Malenice, ali ne pogađa okvir gola. Tvrdo i agresivno prvo poluvrijeme bez previše dobrog nogometa.

Nastavak donosi puno živosti s obje strane. Prvo u 49' Lopa po desnoj strani prolazi Zutu, ali ne pogađa suprotni kut. Tri minute kasnije duga dijagonala Župarića pronalazi Acostyja čiji udarac zaustavlja Malenica. U 62' nakon kornera Acosty pokušava škaricama, ali ne pogađa okvir osječkih vrata. U 66' Gorgon izlazi sam ispred gostujućeg vratara, povratnom loptom na pet metara upošljava Pavičića koji promašuje cijeli gol.

U 74' Osijek ostaje sa desetoricom na terenu. Zbog udaranja laktom Župarića, drugi žuti karton dobio je Mirko Marić. U 88' Bijeli ipak dolaze do vodstva. Kvržićev udarac odbija Malenica, najbliži je Puljić koji rutinirano pogađa osječku mrežu i veliko veselje na Rujevici. Neizvjesna i nervozna utakmica u kojoj je Rijeka uspjela isčupati pobjedu i ostati u igri za naslov prvaka.