Dinamo golovima Fernandesa Rijeci nanio prvi poraz na Rujevici

Junior Fernandes (Foto: Pixsell)

Nogometaši Rijeke u derbiju petoga kola protiv Dinama doživjeli su prvi poraz na Rujevici. Modri su slavili s 2:0 pogocima Juniora Fernandesa. Bijelima nije pomoglo niti isključenje Lecjaksa u 59. minuti zbog dva žuta kartona. Jako loše izdanje Rijeke uoči puta u Pirej idući tjedan.

RIJEKA – DINAMO 0:2

Strijelci: 0:1 Fernandes 11', 0:2 Fernandes 40' (11m)

RIJEKA: Sluga – Zuta, Župarić, Elez, Martić (od 63' Heber) – Mišić, Bradarić – Matei (od 86' Ajayi), Gorgon, Kvržić – Jelić (od 80' Črnic)

DINAMO: Livaković – Lecjaks, Benković, Sigali, Stojanović – Gojak, Antolić (od 66' Doumbia), Moro – Olmo, Henriquez (od 59' Sosa), Fernandes (od 90' Lešković)

U prvi prvenstveni derbi s Dinamom trener Bijelih Matjaž Kek izveo je dosta izmiješan sastav u odnosu na ogled u Osijeku. Zbog kartona otpali su Maleš i Vešović, dok je ozlijeđenog Gavranovića u vrhu napada zamijenio Jelić. Mirnih desetak uvodnih minuta prekinuo je korner za Dinamo iz kojega Modri dolaze do vodstva.

Antolić je ubacio na drugu vratnicu gdje Moro vraća na pet metara gdje Fernandes neometan pogađa za rano vodstvo gostiju. Pravo je pitanje što je riječka obrana radila prilikom tog udarca iz kuta jer je pomalo nevjerojatno da je jedan od najopasnijih gostujućih igrača potpuno sam primio loptu na pet metara od Sluge. Na prvu priliku Rijeke čekalo se do 27. minute. Nakon Mišićevog prekida lopta stiže do Kvržića koji puca daleko od okvira gola.

U 32' na oštar centaršut Martića ne stiže Jelić. U 37' Fernandes se oslobodio svoga čuvara, potegao pod gredu i prisilio Slugu da paradom loptu izbaci u korner. Tri minute kasnije kazneni udarac za Dinamo. Stojanovićev ubačaj rukom zaustavlja Zuta, a glavni sudac Tihomir Pejin pokazuje na jedanaesterac. Siguran s bijele točke bio je Fernandes za svoj drugi pogodak večeras. Jedva su igrači Rijeke dočekali posljednji sudački zvižduk u prvome dijelu da što prije krenu prema svlačionici i zaborave uvjerljivo najlošijih 45 minuta u zadnje vrijeme.

Prva opasnost u nastavku pred riječkim vratima. Iz daljine s više od dvadeset metara pored lijeve vratnice puca Moro. U 52' brza akcija Kvržića i Jelića nakon čega napadač Bijelih pogađa vratnicu. Lopta se odbija do Gorgona koji nepreciznim udarcem promašuje prazna vrata.

U 58' Dinamo ostaje s igračem manje. Drugi žuti karton nakon dugog razmišljanja glavnog suca Pejina dobio je Lecjaks. Minutu kasnije s ruba kaznenog prostora opasno puca Mateija, ali ravno u Livakovića.  Odmah u idućoj akciji Jelić nakon dobrog ubačaja Martića gađa donji desni kut, ali Livaković sjajno brani. U 80' se ponovno trese vratnica. Udarac Črnica odbija se od Sose i završava na gredi Livakovićeva gola. Jako loša partija Bijelih za prvi službeni poraz na Rujevici nakon više od dvije godine i puno upitnika pred Matjažom Kekom uoči puta u Pirej na ogled protiv Olympiakosa.