Ferencvaros očekivano slavio na Kantridi

Vaterpolisti Primorja Erste banke poraženi su u prvoj utakmici četvrtine finala Euro kupa od Ferencvaroša 9:13. U ogledu momčadi očite razlike u kvaliteti, presudio je katastrofalno odigran igrač više Riječana.

PRIMORJE EB - FTC BUDAPEST 9:13 (3:3; 2:4; 2:3; 2:3)

PRIMORJE EB: Jelovina (3 obr), Radu (2), Čunko, Power (2), Peroš (1), Buljubašić, Tkač, Rakovac (1), Mudražija, Vrlić, Vukičević (3), Paparić, Čubranić (5 obr)

FTC BUDAPEST: Gardonyi (8 obr), Avramović (1), Madaras (3), Katonas, Nyeki (1), Sziranyi, Pohl, Toth (3), Varga, Jansik (1), Ćuk (2), Mitrović (2), Vogel

Igrač više: Primorje EB 3/13; FTC Budapest 5/7

Slavila je mađarska momčad na Kantridi i uzvrat učinila formalnošću. Ne samo zbog velikih četiri pogotka prednosti, već prije svega zbog velike razlike u kvaliteti. Kad pritom kvalitativno inferniornija momčad od 13 prigoda s igračem više iskoristi samo tri, krajnji ishod ni ne može biti bolji.

A otvorili su Riječani utakmicu sjajno, kao u najljepšim snovima. Pogocima Radua, Vukičevića i Rakovca poveli su 3:0. I tada stali. Ponestalo je ideje u napadu, zaigrali su gosti ozbiljnije obranu, a u napadu iskoristili dva puta prednost igrača više i s dva pogotka došli na zaostatak od jednog gola. U smiraj prve četvrtine Ćuk donosi izjednačenje 3:3.

Prvi put Ferencvaros u vodstvo dolazi na otvaranju druge četvrtine pogotkom Madarasa iz peterca kojeg je skrivio Mudražija. Probudio se vratar Gardony, a nekoliko propusta u domaćoj obrani rezultirali su tzv. lakim pogocima gostiju. U tom periodu igre iskoristila je mađarska momčad i sve tri prigode s igračem više pa su Riječani na odmor otišli s dva gola zaostatka (5:7).

Drugo poluvrijeme Pezeljeva momčad otvara odlično, pogocima Powera i Radua dolaze do izjednačenja (7:7). I zatim su opet Primorjaši stali. S tri uzastopna pogotka, Ćuka, Totha i Mitrovića, odlaze gosti po prvi put na tri gola prednosti.

Na početku posljednje dionice Vukičević u situaciji s dva igrača više, kad s jednim već nikako nije išlo, smanjuje prednost na 8:10. Uzvraćaju Jansik i Mitrović za prvu prednost od četiri pogotka razlike. Do kraja susreta Vukičević i Toth svojim trećim pogocima večeras,  postavljaju konačan rezultat 9:13.

Uzvrat u Budimpešti na rasporedu je 10. prosinca.