Jug očekivano slavio na Kantridi

Ravnopravno su se Riječani nosili većim dijelom ogleda s ponajboljom europskom momčadi. Gosti su susret rezultatski prelomili u trećoj četvrtini koju su riješili u svoju korist 3:0 te pobjegli na nedostižnih pet pogodaka prednosti.

11. kolo Regionalne lige

PRIMORJE EB - JUG CO 9:12 (2:3; 4:5; 0:3; 3:1)

PRIMORJE: Jelovina 14 obr.), Radu (2), Petrić, Power (1), Peroš (1), Čunko, Tkač (2), Rakovac, Mudražija, M. Vrlić, Vukičević, Paparić (2), Čubranić, Buljubašić (1)

JUG: Bijač (12 obr.), Macan, Fatović (1), Lončar, Joković (1), Merčep, Farčić, Ivanković, Pavličević, Perrone (5), Benić, Obradović (3), Popadić, J. Vrlić (2)

Igrač više: Primorje 2/7; Jug 2/7

Nisu Dubrovčani dozvolili iznenađenje, nakon gostovanja na Kantridi ostali su jedina neporažena momčad regionalne lige te sa stopostotnim učinkom drže vrh prvenstvene tablice. Tijesno je bilo u prvoj četvrtini. Zahvaljujući obrani Jelovine u posljednjim sekundama, Riječani u drugu dionicu ulaze sa samo golom zaostatka. Na otvaranju drugih osam minuta pogocima Perronea i Obradovića odlaze Dubrovčani na tri pogotka prednosti. I kad se činilo da će to biti početak kraja, Primrojaši se vraćaju u utakmicu. S tri uzastopna pogotka, 2:10 prije kraja prvog poluvremena dolaze do izjednačenja. No u posljednjih 180 sekundi Perrone i Fatović donose novu prednost gostima.

Uslijedila je treća četvrtina koju su Riječani odigrali loše i u kojoj su gosti s tri pogotka rezultatski prelomili utakmicu. U posljednju dionicu ušlo se s prednošću Juga 11:6. Što ta prednost nije bila izraženija zasluge pripadaju sjajnom Jelovini koji je u trećoj četvrtini sakupio čak šest obrana. Golovima Powera, Radua i Paparića dolaze Primorjaši 2:45 od kraja dvoboja na samo dva pogotka zaostatka. No Obradović nakon tridesetak sekundi postiže pogodak za novu prednost Juga od tri pogotka i rješava sve evntualne nedoumice oko konačnog pobjednika susreta.