Kek: Pokazali smo karakter i pravo lice Rijeke nakon isključenja

Matjaž Kek (Foto: Pixsell)

Nervoza u nastavku nije nam trebala, jedan loš potez kapetana i onda kad Slavenu otvoriš prostora mogu biti opasni. Veseli smo što smo nakon isključenja pokazali karakter i pravo lice Rijeke i došli do potpuno zaslužene pobjede, izdvojio je Kek.

Nogometaši Rijeke u prvoj utakmici domaćeg prvenstva slavili su na Rujevici protiv Slaven Belupa s 2:0. Pogotke za Bijele postigli su Gorgon u prvom, te Vešović u drugom dijelu utakmice. Od 56. minute Rijeka igrala s igračem manje nakon drugog žutog kartona Bradarića.

Mario Gavranović nije bio ni u zapisniku večerašnje utakmice zbog ozljede, odnosno neugodnog udarca u aduktor. Prema svemu sudeći ozljeda nije teže prirode pa će švicarski napadač biti na raspologanju Matjažu Keku već u utorak u Walesu.

Gostujući trener Željko Kopić nije odavao pretjerano nezadovoljstvo ishodom, ali nije bio zadovoljan kako je njegova momčad reagirala u trenucima kada je imala igrača više.

Mislim da je bila dobra utakmica i da su svi koji su bili na stadionu mogli uživati. Djelovali smo dobro tokom cijelog susreta, imali nekoliko prilika koje smo morali zabiti ali nismo u tome uspjeli. Platili smo danak loše taktičke postavljenosti kad smo imali igrača više i impresioniranosti nekoliko pojedinaca, a Rijeka to zna iskoristiti, rekao je Kopić.

S druge strane, Matjaž Kek nije bio pretjerano sretan nervozom u nastavku susreta kod svojih igrača. Loše smo ušli u utakmicu, ali kasnije smo uhvatili ritam i djelovalo je to puno bolje. Nervoza u nastavku nije nam trebala, jedan loš potez kapetana i onda kad Slavenu otvoriš prostora mogu biti opasni. Veseli smo što smo nakon isključenja pokazali karakter i pravo lice Rijeke i došli do potpuno zaslužene pobjede, rekao je Kek.

Bijeli nemaju puno vremena za odmor budući da već u utorak gostuju u Walesu u uzvratu drugog pretkola Lige prvaka protiv New Saintsa.