Kek: Pred nama je veliko finale, moramo ostati mirni

Matjaž Kek (Foto: Robert Ferlin / Radio Rijeka)

Sada je pred nama veliko finale, još jedan korak je ostao, i morat ćemo napraviti sve u ova četiri dana da igrače maksimalno i psihički i fizički pripremimo za ono što slijedi. Moj jedini savjet za igrače je da ostanu mirni i pametni, nek' se provesele i budu spremni za nedjelju, rekao je Kek.

Nogometaši Rijeke su pobjedom protiv Slaven Belupa u Koprivnici s 2:0 došli na korak do naslova prvaka. Bijeli su golovima Andrijaševića i Gavranovića sve riješili u prvome dijelu i do kraja sačuvali prednost protiv danas dosta slabog Slaven Belupa.

Trener domaćih Željko Kopić nije bio zadovoljan kako je njegova momčad ušla u susret u kojem nije znala ili mogla odgovoriti na riječki pritisak:

Čestitke Rijeci na zasluženoj pobjedi. Znali smo da nas od početka utakmice očekuje jak pritisak, nismo mogli doći do posjeda, postali smo defanzivni i primili dva pogotka. U nastavku smo pokušali mijenjanjem sustava biti otvoreniji, ali nismo uspjeli doći do gola koji bi sigurno otvorio utakmicu do kraja. Rijeka je najbolja momčad lige i zaslužili su pobjedu i naslov prvaka, rekao je Kopić.

S druge strane, trener Bijelih Matjaž Kek poziva na mirnoću u iduća četiri dana, uoči velike utakmice u nedjelju protiv Cibalije:

Zaslužena pobjeda! Izuzetno pametno smo odigrali, pogotovo to prvo poluvrijeme, zabili dva pogotka i u nastavku mirno sve iskontrolirali. Znate koliko nam je teško u prošlosti bilo igrati u Koprivnici, ali danas smo odigrali pošteno, pametno, i tim pritiskom na početku došli do onoga što smo željeli. Sada je pred nama veliko finale, još jedan korak je ostao, i morat ćemo napraviti sve u ova četiri dana da igrače maksimalno i psihički i fizički pripremimo za ono što slijedi. Moj jedini savjet za igrače je da ostanu mirni i pametni, nek' se provesele i budu spremni za nedjelju, rekao je Kek.