Kek: U pravom stilu smo se oprostili od Europe

Matjaž Kek (Foto: Pixsell)

Pogotke smo postigli u pravim trenucima, svakom minutom samopouzdanje je raslo, stoperski par odigrao je bez greške - i sad se nameće pitanje zašto ovako nije moglo biti protiv AEK-a ili Olympiacosa, rekao je Kek.

Nogometaši Rijeke pobjedom protiv velikog Milana oprostili su se od Europe za ovu sezonu. Bijeli su na Rujevici golovima Puljića i Gavranovića slavili s 2:0 i nakon gotovo tri mjeseca upisali pobjedu na domaćem terenu. Rasprodana Rujevica je nakon posljednjega sučevog zvižduka slavila veliku pobjedu, uz dugoočekivani vatromet koji je zasjao pod riječkim nebom.

Gostujući trener Gennaro Gattuso nije mogao biti zadovoljan onime što je njegova momčad pokazala na terenu, bez obzira na činjenicu da nije bilo rezultatskog imperativa.

Odluka da dođemo ovdje s manjim brojem igrača bila je moja, budući da nas već u nedjelju očekuje vrlo važna utakmica u prvenstvu. Imam osjećaj da kada ne krene sve dobro upadnemo u neku depresiju iz koje se ne možemo više izvući. Nije bilo rezultatskog imperativa, ali to ne znači da me ovaj poraz ne boli, rekao je Gattuso.

Riječki strateg Matjaž Kek zadovoljan je velikom pobjedom, no želi što prije povratak u realnost jer su do kraja jeseni ostali izazovi u prvenstvu.

Vrijedna i zaslužena pobjeda protiv velikog protivnika. Ne može se reći da smo danas pobijedili sa srećom, bilo je tu puno htijenja i želje, ali i kvalitete. Oprostili smo se od Europe na najbolji mogući način i mislim da smo predstavljali Hrvatsku u Europi kako treba. Pogotke smo postigli u pravim trenucima, svakom minutom samopouzdanje je raslo, stoperski par odigrao je bez greške, i sad se nameće pitanje zašto ovako nije moglo biti protiv AEK-a ili Olympiacosa, rekao je Kek.