Košarkaši Škrljeva otvorili drugi dio sezone pobjedom nad Analitičarima

Košarkaši Hermes Analitike i Škrljeva su utakmicom odigranom u zagrebačkom Domu Dražena Petrovića otvorili drugi dio sezone u Premijer košarkaškoj ligi. Utakmicu je dobila ekipa Škrljeva, pobijedivši rezultatom 84:77.

Gosti sa Škrljeva odlično su otvorili utakmicu, povevši dva puta s četiri razlike (2:6 i 4:8), da bi se domaćin vratio u petoj minuti, izjednačivši na 10:10. Škrljevo tada radi seriju 10-2 za vodstvo 20:12 u 7', nakon što su pogađali Štemberger i Ušić tricu te Perković za dva puta po dva. Hermes se vraća serijom 10-0 i dolazi do prvog vodstva, da bi Ušić sedmim košem donio egal na isteku prve četvrtine (22:22).

Nastavak je donio prevagu domaćina koji je u dva navrata došao do plus četiri (34:30 i 36:32). U tom periodu igre gosti loše igraju obranu, a suci su im sudili i dvije tehničke pogreške. Uz to, Škrljevo je imalo i 20 izgubljenih lopti. Na sreću, Analitičari su bili slabi s crte slobodnih bacanja, pa Škrljevo tricom Konjevića dolazi na minus jedan (40:39), a onda, košem Ušića, i u vodstvo (40:41), nakon što je Hermes imao plus šest (40:34) i napad za plus osam. Ipak, u posljednjim sekundama druge četvrtine Perić pogađa jedno od dva bacanja za konačnih 41:41 na velikom odmoru.

Treći period igre otišao je na stranu Škrljeva. Hermes Analitika je vodila do 26', a nakon što je domaćin došao do trećeg izjednačenja 52:52, gosti rade seriju 14-2 za plus dvanaest na kraju četvrtine (66:54).

Prvih sedam minuta u posljednjih deset minuta u znaku su domaće ekipe koja je polako stizala prednost gostiju i u 37' došla do minus jedan (71:72). Barnjak potom postiže tricu, a Ušić zakucava za 77:72. Do kraja kapetan Perković pogađa dvije trice koje su odlučile pobjednika.

Najučinkovitiji kod Škrljeva bio je upravo Jasmin Perković s 20 postignutih koševa, dok je Konjević postigao 14, a Štemberger i Barnjak po 13. Ovo je bila druga gostujuća pobjeda Škrljeva u ovoj sezoni te treća nad ekipom Hermes Analitike, u kojoj je Svoboda postigao 20, a Rajić 16 koševa.