Kvarner porazom zaključio sezonu; Cedevita u finalu

U izjednačenoj utakmici, u kojoj je odluka o pobjedniku pala tek u posljednjoj četvrtini, poražen je Kvarner 2010 od Cedevite 83:64. Dvjestotinjak gledatelja, među kojima i 20-tak pripadnika Armade, košarkaše Kvarnera, stručni stožer i upravu kluba, po završetku utakmice ispratili su pljeskom.

Porazom su košarkaši Kvarnera zaključili sezonu. U izjednačenoj utakmici, u kojoj je odluka o pobjedniku pala tek u posljednjoj četvrtini, poraženi su od Cedevite 83:64. Prvih deset minuta potpuno ravnopravne košarke. Iskoristili su Riječani opušten ulazak Zagrepčana u utakmicu. Nakon prve dionice Cedevita je imala prednost od tek četiri koša (24:20). Gosti drugu četvrtinu otvaraju serijom 6:0 i odlaze na plus deset. Bio je to period prvog poluvremena u kojem su Zagrepčani stvorili i svoju najveću prednost u prvom dijelu (38:27). U završnim minutama prije odmora krenulo je natjecanje u pogreškama. Manjak koncentracije i puno tehničkih pogrešaka na obje strane. No, Riječani su uspjeli iskoristiti loše razdoblje igre Cedevite i u posljednju minutu ušli su sa samo pola koša zaostatka (40:39). Pet sekundi prije kraja druge četvrtine imao je Kvarner i napad pri vodstvu gostiju 42:39, no nakon pogreške Marića, Pilepić sa zvukom sirene dovodi Cedevitu do prednosti 44:39.

U nastavku igralo se koš za koš. Veliki hendikep za Kvarner nakon četiri minute igre u trećoj četvrtini. Zbog pet osobnih pogrešaka s parketa je morao Miličević, najučinkovitiji do tog trenutka u domaćoj momčadi sa 18 postignutih koševa. U nekoliko navrata uspijevali su Riječani doći do zaostatka od samo koša, no Zagrepčani u posljednje dvije minute ulaze s deset poena prednosti (65:55). U posljednjih 30-tak sekundi realiziranim slobodnim bacanjem i tricom Štemberger primiče svoju momčad na minus sedam, 59:65. Posljednju dionicu utakmice Riječani otvaraju sušom, tri i pol minute bez postignutog koša. Period je to u kojem se prelomila utakmica i u kojoj je pala odluka o pobjedniku. Na 5:41 od kraja tricom Marić vraća nadu u rezultatski neizvjesnu završnicu (71:64), no pokazat će se kasnije bili su to posljednji poeni domaćeg sastava na utakmici. Najučinkovitiji kod Kvarnera bio je Marić s 21 postignutim košem, kod gostiju po 12 poena upisali su Pullen i Žorić.

Dvjestotinjak gledatelja, među kojima i 20-tak pripadnika Armade, košarkaše Kvarnera, stručni stožer i upravu kluba, po završetku utakmice ispratili su pljeskom. Porazima od Cedevite unatoč, bila je ovo uspješna sezona.