Mladost potopila Primorje, Riječani sve dalje od završnog turnira

Vaterpolisti Mladosti očitali su lekciju Riječanima i uvjerljivo slavili na Kantridi. Domaćinima je za prvi pogodak trebalo čak 12 minuta. Tri utakmice prije kraja izgledi Primorjaša za plasman na završni turnir svedeni su na minimum.

PRIMORJE EB - MLADOST  4:9 (0:4, 1:2, 1:1, 2:2)

PRIMORJE: Jelovina (6 obr.), Radu, Petrić, Power, Peroš, Čunko, Tkač (2), Rakovac, Mudražija, Vrlić (1), Vukičević (1), Paparić, Čubranić, Buljubašuć

MLADOST: Marcelić (19 obr.), Bukić (1), Milaković (1), Zović, Biljaka, Brlečić (1), Vlahović (2), Lazić, Pavičić, Paškvalin (2), Valečić, Bašić (2), Vićan, Markić

Igrač više: Primorje EB 2/4; Mladost 2/6

Vaterpolisti Primorja uvjerljivo su i zasluženo poraženi u prvoj u nizu utakmica u kojima su lovili četvrtu poziciju na tablici koja osigurava nastup na završnom turniru Regionalne lige. Već u samom otvaranju bilo je jasno da visok poraz u Igalu u prošlom kolu nije bio slučajnost. Neorganizirana obrana te potpuno bezidejno glavinjanje u napadu rezutirali su već nakon prvih osam minuta zaostatkom od četiri pogotka. Razočaravajuće je u tom periodu igre djelovala nemoć riječke momčadi u napadačkim akcijama.

Početkom druge četvrtine gosti nastavljaju seriju pogotkom Vlahovića iz kontre za sigurno vodstvo 5:0. Nakon 12’ igre postigli su Riječani prvi pogodak, igrača više iskoristio je Tkač. I bilo je to sve što se domaćeg učinka tiče u prvom poluvremenu. Do odmora, gostujući je vratar Marcelić sakupio čak deset obrana.

Nastavak je ponudio miroljubiv sraz. Gosti, zadovoljni visokim vodstvom, skinuli su nogu s papučice gasa te počeli odrađivati posao i bez većih problema utakmicu privoditi kraju. Dalo je to nemoćnim Primorjašima prigodu da druge dvije četvrtine odigraju u rezultatskom egalu i izbjegnu još teži poraz.

Tri utakmice prije kraja, Riječanima su izgledi za plasman na završni turnir svedeni na minimum. Za splitskim Mornarom, koji trenutno drži četvrtu poziciju, zaostaju velikih šest bodova. U sljedećem kolu Riječani gostuju u Beogradu kod Partizana, koji je večeras nanio prvi ovosezonski poraz dubrovačkom Jugu, bilo je 16:14.