Pobjeda Primorja na otvaranju kvalifikacijskog turnira Lige prvaka

Svladali su Primorjaši rumunjsku Oradeu 9:7 i napravili veliki korak ka prolasku u slijedeću fazu kvalifikacija. Ključna se pokazala treća četvrtina u kojoj su Riječani napravili rezultatski preokret.

PRIMORJE - DIGI ORADEA 9:7 (1:3; 3:2, 2:0; 3:2)

PRIMORJE: Jelovina (7 ob), Radu (2), Radulović, Power, Peroš, Buljubašić (3), Tkač (2), Rakovac, Mudražija, Vrlić (1), Vukičević (1), Paparić, Čubranić

DIGI ORADEA: Pijetlović (10 ob), Mihnea (1), Negrean (2), Diaconu, Chioveanu, Prioteasa (1), Pavlović, Asanović (2), Cretu, Georgescu (1), Costa, Remes, Cretu

Igrač više: Primorje 5/13; Oradea 3/7

Teška, tvrda i ravnopravna utakmica na otvaranju turnira. Svakoj je momčadi pripalo po poluvrijeme, no Primorjaši su svojih 16 minuta bolje iskoristili. Poveli su Riječani pogotkom Buljubašića 1:0 i bilo je to jedino vodstvo riječke momčadi u prvom poluvremenu. Serijom od tri uzastopna pogotka došli su Rumunji do prednosti od 3:1. Rezultat je to kojim s otišlo na odmor. U drugoj četvrtini Riječani postižu pogotak (Radu) nakon čak osam suušnih minuta. Do poluvremena po dva gola na svakoj strani z aminimalno 5:4 vodstvo gostiju. Rezultatskom zaostatku nakon 16 minuta igre presudila je loša realizacija igrača više. Od čak osam prigoda Riječani su iskoristili samo dvije. K tome, nekoliko je dobrih obrana pridodao gostujući vratar Pjietlović.

A tada je uslijedio rezultatski preokret. U prvih šest minuta treće dionice nije bilo pogodaka, zahvaljujući prije svih Pijetloviću. No u posljendje dvije minute uspijevaju u dva navrata Primorjaši iskoristiti igrača više te pogocima Radua i Vrlića doći do prednosti 6:5. U posljednjih sedam minuta po dva pogotka na svakoj strani pa se u posljednjih 60 sekundi susreta ušlo s minimalnom prednošću Primorja. Sve je nedoumice oko konačnog pobjednika 20 sekundi prije kraja otklonio Buljubašić svojim trećim večerašnjim pogotkom.

U tijeku je drugi susret ove skupine između Steaue i Sabadella. U sutrašnjem drugom kolu Primorjaši igraju protiv Steaue, početak je u 19:30.