Poraz Primorja od Sabadella, prolaz u završni dio kvalifikacija

Vaterpolisti Primorja poraženi su s uvjerljivih 12:5 od španjolskog Sabadella u posljednjem kolu kvalifikacijskog turnira Lige prvaka. Unatoč porazu Riječani su još sinoć osigurali plasman u posljednju fazu kvalifikacija, kao i prvo mjesto u skupini.

PRIMORJE - SABADELL 5:12 (1:2, 1:3, 2:4, 1:3)

PRIMORJE: Jelovina, Radu, Radulović, Power, Peroš, Buljubašić (1), Tkač (2), Rakovac, Mudražija, Vrlić, Vukičević (1), Paparić (1), Čubranić (11 obrana)

SABADELL: Martin, Pegado (1), Gemar, Matoso, Puga (3), Soler (1), Jara (4), Portillo, Valverde (2), Vela, Sanchez (1), Pegado, Carreras

Od samoga početka bilo je vidljivo da su vaterpolisti Primorja u ovu utakmicu ušli prilično opušteno s ciljem odmaranja glavnih igrača poput RaduaVukičevića i Buljubašića. Primorje je svoje jedino vodstvo na utakmici steklo u prvom napadu. Isključen je Matoso, a Buljubašić s igračem više zabija prvi gol na susretu. Nakon toga sve je išlo na stranu Španjolaca. Do kraja prve četvrtine golovima Puge i Valverdea preokreću na 2:1.

U drugoj dionici nastavila se dominacija Sabadella. Redom su zabijali PugaValverde i Jara, dok je jedini pogodak za Primorje zabio Lovro Paparić koji je time ujedno zabio i svoj prvi seniorski gol u karijeri. U drugom dijelu činilo se da se Primorjaši vraćaju. Pogocima Tkača i Vukičevića s igračem više Riječani smanjuju na 4:5. Ipak, bliže od toga nisu uspjeli doći. Sabadell je ubacio u brzinu više i serijom 5:0 riješio pitanje pobjednika. Zabijali su PegadoJaraSanchez i Soler za 9:4 na semaforu na kraju treće četvrtine.

U zadnjih 8 minuta Španjolci su zabili još tri pogotka, dok je utješni gol za Primorje bilo djelo Maroša Tkača koji je jedini u redovima Primorja zabio više od jednog gola. Osim Tkača, sjajan je na vratima Primorja bio je Fran Čubranić s 11 obrana. Kod gostiju najefikasniji bio je Jara s četiri te Puga s tri pogotka.

Primorjaši su unatoč porazu osigurali plasman u treću i posljednju fazu kvalifikacija za Ligu prvaka kao i prvo mjesto u skupini prije zadnjega meča u kojem se sastaju Steaua i Oradea. S druge strane, Sabadell će s nestrpljenjem čekati ishod rumunjskog derbija, a igra im samo pobjeda Steaue.