Primorje i Partizan na Kantridi odigrali bez pobjednika

U izjednačenoj utakmici sa zanimljivom završnicom imali su vaterpolisti Primorja 35 sekundi prije kraja napad za pobjedu. Power je lošim dodavanjem upropastio posljednju prigodu za osvajanje tri boda.

PRIMORJE - PARTIZAN 7:7 (1:3; 3:1; 1:0; 2:3)

PRIMORJE: Jelovina (12 obr), Radu (2), Blažić, Power, Peroš (1), Čunko (1), Tkač, Rakovac, Mudražija (1), Vrlić, Vukičević (2), Petrić, Čubranić, Buljubašić

PARTIZAN: Dobožanov (12 obr), Toholj, Janković, Repanović (1), Lazić, Manojlović, Drašović (1), Andrejević, Jakšić (1), Radojević (2), Stojanović, Janković (1), Belopavlović, Radanović (1)

Igrač više: Primorje 9 (4); Partizan 5 (2)

Nakon poraza u Zagrebu od Mladosti u prošlom kolu Regionalne lige, nisu se Primorjaši uspjeli vratiti pobjedom. U utakmici neizvjesnoj do samoga kraja, svakom je pripao po bod. Gosti su bolje otvorili susret. Prvu četvrtinu, u kojoj je domaći vratar Jelovina ostao bez obrane, riješili su u svoju korist. U drugoj budi se Jelovina i stvari po Riječane kreću nabolje. Pogocima Peroša, Radua i Čunka na odmor se odlazi s izjednačenim rezultatom. Zaobišla je Primorjaše u prvom poluvremenu i sreća, pogodili su čak četiri vratnice.

U trećoj četvtini, beogradska je momčad u napadu izgledala bezidejno, a Primorjaši nisu ostvarili osjetniju prednost zahvaljujući prije svega sjajnim obranama gostujućeg vratara Dobožanova. Pogotkom Mudražije domaćini u posljednjih osam minuta ulaze s pogotkom prednosti. U završnoj dionici pogocima Radanovića i Repanovića Partizan dolazi do prednosti. Riječani tek u situaciji s dva igrača više uspijevaju golom Vukičevića tri minute i 45 sekundi prije kraja doći do izjednačenja 6:6. Jakšić za Partizan te Vukičević za Primorje bili su strijelci po još jednog pogotka uoči uzbudljive završnice. Samo 35 sekundi od kraja imala je momčad Igora Pezelja napad i prigodu za pobjedu. No Australac Power u ključnom trenutku griješi pa su se Primorjaši morali zadovoljit s jednim bodom.

Nakon šest odigranih utakmica Primorje se nalazi na petom mjestu prvenstvene tablice s osam osvojenih bodova. Vodeći je dubrovački Jug s 15 , na drugom mjestu je Partizan s 10 bodova koliko ima i trećeplasirana Mladost. Svi s utakmicom manje.