Primorje pobjedom protiv Steaue na korak od Lige prvaka

Vaterpolisti Primorja pobjedom protiv rumunjske Steaue 10:9 osigurali su treću fazu kvalifikacija Lige prvaka. Najbolji u redovima domaćina bio je Ante Vukičević s tri, dok je kod gostiju najefikasniji bio Murišić s pet pogodaka. Sutra u 11 sati posljednje kolo protiv Sabadella.

PRIMORJE - STEAUA BUCHAREST 10:9

PRIMORJE: Jelovina, Radu, Radulović, Power (1), Peroš (1), Buljubašić (2), Tkač (1), Rakovac (1), Mudražija (1), Vrlić, Vukičević (3), Paparić, Čubranić

STEAUA: Dragusin, Filipović, Murišić (5), Radoi, Cotrau, Busila, Delgado (3), Krizman, Popescu, Robu, Ghiban (1), Goanta, Stoenescu

Ponovno je to bila teška i ravnopravna utakmica, slično onome što se i jučer moglo vidjeti, kada je na drugoj strani bazena bila Oradea. Primorje je sjajno ušlo u utakmicu. Vukičević je nakon tri minute doveo Primorjaše u vodstvo. Nakon izjednačenja Delgada, Riječani se prvi put u utakmici ozbiljnije odvajaju na 4:1. Pogotke su postigli PerošBuljubašić i Tkač.

U drugoj četvrtini potpuno drugačija priča. Cosmin Radu čak triput pogađao je okvir gola Mihaia Dragusina, dok su s druge strane bili precizni MurišićDelgado i Ghiban za poravnanje na 4:4 nakon prvoga dijela. U nastavku Primorje nikako nije moglo slomiti žestok otpor Rumunja, koji su, dojam je, pojačavali tempo. Iako je Power Primorju donio vodstvo od 5:4, gosti su bili bolji i konkretniji te su pogocima Delgada i Murišića na kraju treće četvrtine imali gol prednosti. A tada je uslijedio rezultatski preokret.

Izgledalo je kao da je u zadnju dionicu u bazen ušla neka druga momčad Primorja. Na krilima sjajnog Ante Vukičevića Primorjaši su riješili pitanje pobjednika. Redom su zabijali RakovacBuljubašićVukičević i Mudražija za nedostižnu prednost od 10:6. Do kraja susreta Rumunji su umanjili poraz zahvaljujući fantastičnom Nikoli Murišiću, koji je preuzeo sve u svoje ruke, i postavio konačan rezultat od 10:9.

Primorje je ovom pobjedom osiguralo treću fazu kvalifikacija za Ligu prvaka i sutra će u 11 sati bez ikakvog pritiska igrati protiv španjolskog Sabadella. U 21 sat započela je i druga utakmica dana u kojoj se sastaju Oradea i Sabadell.