Projektil Gorgona za vrijedan gol u gostima protiv Sarpsborga

Nogometaši Rijeke remijem su započeli novu europsku avanturu. Na gostovanju kod norveškog Sarpsborga Bijeli su odigrali 1:1 i došli do vrijednog pogotka u gostima uoči uzvrata na Rujevici za tjedan dana. Domaćin je poveo preko Zachariassena, da bi konačan rezultat krasnim golom postavio Gorgon.

SARPSBORG - RIJEKA 1:1

Strijelci: 1:0 Zachariassen 70', 1:1 Gorgon 82'

SARPSBORG: Vasyutin - Tveita, Jorgensen, Tamm, Thomassen - Halvorsen, Nielsen (od 83' Singh), Zachariassen, Askar (od 83' Heintz) - Mortensen, Muhammed (od 85' Agger)

RIJEKA: Sluga - Zuta, Punčec, Župarić, Pavelić - Čanađija, Grahovac - Heber (od 65' Kvržić), Pavičić (od 80' Čolak), Acosty (od 90' Capan) - Gorgon

Nogometaši Rijeke u Norveškoj su otvorili novu europsku sezonu. Bijeli su protiv Sarpsborga istrčali u najjačem mogućem sastavom koji je odradio prva dva ogleda u prvenstvu. Od samog početka Norvežani su krenuli agresivno na krilima 6 tisuća svojih navijača. Ipak, prva prilika pripala je Bijelima. Acosty se u 8. minuti ubacio iza domaće obrane, no njegov udarac odbija Vasyutin. Prvi na lopti je Pavičić čiji pokušaj s deset metara s crte čisti Tveita

Sarpsborg prijeti u 16. minuti. Tommasen je oštrom loptom tražio slobodnog igrača na pet metara, ali prebrzo za igrače obje ekipe. U 30' druga izgledna šansa Rijeke. Heber je bio uporan i ukrao loptu neopreznom Tammu, no njegov udarac iz blizine zaustavlja Vasyutin. U 39' odgovara i domaćin. Nielsen je opalio sa ruba kaznenog prostora, ali Sluga sjajno brani i nogom odbija ispred natrčalog Askara. Tvrdo i borbeno prvo poluvrijeme u kojem se domaćin solidno brani a Bijeli promašuju izgledne prilike.

U nastavku puno bolje otvaranje Norvežana, no prva ozbiljna prilika pripala je Rijeci. Pavičić je petom ostavio za Hebera koji s lijeve strane pogađa vanjski dio mreže. U 56' Heber je ponovno u akciji, ali njegov udarac završava u bloku. U nastavku lopta dolazi do usamljenog Gorgona kojem sa desetak metara sjajno brani Vasyulin. U 63' Pavičić prolazi kroz dvojicu igrača, dodaje Župariću čiji udarac ponovno zaustavlja domaći vratar.

Iako su Bijeli prijetili, domaćin je prvi stigao do pogotka. Ubačaj rukom sa desne strane pronalazi na prvoj vratnici glavu Jorgensena koji prebacuje loptu u peterac gdje je najviši Zachariassen za vodstvo i oduševljenje Norvežana. Prednost je trajala punih 12 minuta. Acosty je ostavio loptu Gorgonu koji odapinje s više od dvadeset pet metara i krasno pogađa desni kut nemoćnog Vasyulina. Mogla je Rijeka do kraja doći i do konačnog preokreta, no pokušaj Čolaka završava pored desne stative. Puno promašaja, no bomba Gorgona bila je dovoljna za vrijedni gol u gostima uoči uzvrata na Rujevici.