Razigrana Rijeka s tri pogotka slavila u Koprivnici

Nogometaši Rijeke upisali su i treću ovosezonsku pobjedu protiv Slaven Belupa. Bijeli su u Koprivnici dojmljivom igrom slavili s 3:1 i ponovno se vratili na bod zaostatka iza drugoplasiranog Hajduka. Strijelci za Rijeku bili su Acosty, Čolak i Puljić.

SLAVEN BELUPO - RIJEKA 1:3

Strijelci: 0:1 Acosty 31', 0:2 Čolak 38', 1:2 Ivanovski 64' (11m), 1:3 Puljić 77'

SLAVEN BELUPO: Marković - Goda (od 46' Kitanovski), Katić, Musa, Rebernik - Delić (od 81' Vrljičak), Trebotić, Brezovec, Puclin (od 46' Arap), Doležal - Ivanovski

RIJEKA: Sluga - Leovac, Escoval, Župarić - Zuta - Grahovac, Capan - Heber (od 76' Gorgon), Pavičić, Acosty (od 86' Črnic) - Čolak (od 71' Puljić)

U treće gostovanje u samo tjedan dana trener Bijelih Matjaž Kek izveo je sličan sastav koji je u srijedu istrčao na Maksimiru protiv Dinama. Jedine promjene su one nužne zbog kartona. Tako su umjesto suspendiranih Punčeca i Bradarića zaigrali Escoval i Capan. U vrh napada vratio se Antonio Čolak.

Prva prilika pripala je domaćinu. Ubačaj Brezovca s lijeve strane na prvoj vratnici ne koristi Doležal koji pogađa samo vanjski dio mreže. Tri minute kasnije na drugoj strani ubacuje Pavičić, no Acosty na pet metara glavom puca daleko od okvira gola. U 31' Bijeli dolaze u vodstvo u Koprivnici. Heber je ukrao loptu na riječkoj polovici, pobjegao Reberniku i na drugoj strani pronašao Acostyja koji odmjerenim udarcem pogađa donji lijevi kut za vodstvo Rijeke.

Tri minute kasnije pokušaj Slavena da se odmah vrati u susret. Centaršut Rebernika ne koristi Doležal čiji udarac odlazi visoko preko grede. U 38' povećanje vodstva Bijelih. Fantastičan slalom Pavičića kroz obranu Slavena završava točnim dodavanjem za Čolaka koji bez problema pogađa pored nemoćnog Markovića za svoj peti pogodak u riječkom dresu. Solidna predstava Bijelih u prvih 45 minuta u kojima je Slaven ostao bez prave prilike.

Nastavila je Rijeka i u nastavku pritiskati domaćina i tražiti novi pogodak. Još jedan sjajan prodor Hebera ovoga puta ne koristi Acosty koji puca u domaći obrambeni blok. U 64' Slaven dolazi do smanjenja rezultata. Duel Grahovca i Brezovca glavni sudac Fran Jović ocjenjuje dovoljnim za najstrožu kaznu. Loptu je uzeo Ivanovski te mirno pogodio za svoj jedanaesti pogodak sezone.

U 69' nakon kornera na drugoj vratnici opasno glavom puca Musa, no Sluga odbija s gol linije. U 75' dobar udarac Pavičića zaustavlja Marković. Minutu kasnije Rijeka ipak stiže do pogotka. Ubačaj rukom sa lijeve strane, nakon odbijanja stiže do usamljenog Puljića koji mirno i precizno pogađa donji desni kut za povratak na dva gola prednosti. Razigrana i dojmljiva predstava Bijelih i ponovni dolazak na samo bod iza drugoplasiranog Hajduka.