Rijeka - Kopar 4:2

Dvostruki strijelac, Ivan Krstanović; foto:HNK Rijeka

U prvom pripremnom ogledu za boravka u Kranjskoj Gori nogometaši Rijeke svladali su Kopar.

Strijelci: 0:1 Štrojmajer (8'), 1:1 Krstanović (12'), 2:1 Kvržić (17'), 3:1 Krstanović (32'), 4:1 Jahović
(49'), 4:2 Štulac (77')

RIJEKA: Vargić, Tomečak (od 56' Boras), Lešković (od 71' Špikić), Mitrović, Leovac
(od 87' Budicin), Brezovec (od 65' Zlomislić, od 85' Oršić), Jugović (od 56' Jajalo),
Kvržić (od 65' Tadić), Moises (od 56 Kramarić), Sharbini (od 56' Ajayi), Krstanović
(od 46' Jahović)

KOPAR: Radoševič, Šme, Blažič, Halilovič, Palčič, Ivetič, Čovilo, Črnigoj, Guberac, Štrojmajer,
Galešić
(još su igrali: Štulac, Gregurič, Hasič, Bradascia, Žibert, Pučko, Lotrič)

Dobra vijest za Matjaža Keka su tri pogotka napadača, dva Krstanovića od kojih jedan izuzetno
atraktivan, jedan je dodao Jahović. Riječani su još jednom pokazali da su bolja i kvalitetnija
momčad od Kopra, i jedni i drugi prvenstvo su završili na drugoj poziciji. Poveli su Koprani u 8'.
Ivetič je izveo slobodan udarac, lopta je kroz živi zid prošla do Štrojmajera koji pogađa bez problema.
Bijeli su izjednačiči četiri minute kasnije. Krstanović je presjekao povratnu loptu obrane Kopra svom
vrataru i pogodio mrežu za 1:1. Nije prošlo niti pet minuta, a Riječani su došli u vodstvo. Lešković je
dugom loptom pronašao Kvržića koji izlazi oči u oči s Radoševićem, zaobilazi ga i s lakoćom šalje loptu
u mrežu. U 32' prekrasnim pogotkom Krstanovića Bijeli povećavaju vodstvo. Sharbini glavom loptu
spušta za natrčalog bijelog napadača koji sa 16 metara pogađa sam gornji desni kut. U nastavku još
dva pogotka. Nakon samo četiri minute igre Jahović se sručio u protivnički kazneni prostor, promiješao
obranu Kopra i rutinski pospremio loptu iza leđa Radoševića. Konačnih 4:2 postavio je Štulac u 77'