Rijeka pogotkom Kvržića slavila na gostovanju u Puli

Nogometaši Rijeke uspjeli su, u tvrdoj i ne pretjerano uzbudljivoj utakmici, s minimalnih 1:0 slaviti protiv Istre u Puli. Junak susreta bio je Zoran Kvržić koji je u 77. minuti, kao džoker s klupe, pogodio za vrijedna tri boda Bijelih i ponovno približavanje Hajduku na samo jedan bod zaostatka.

ISTRA 1961 - RIJEKA 0:1

Strijelci: 0:1 Kvržić 77'

ISTRA 1961: Iveša - Pavić, Prce, Jovičić, Matas - Jakić, Halilović - Roce, Bady (od 81' Prelčec), Matei - Vojnović (od 71' Antunović)

RIJEKA: Sluga - Zuta, Escoval, Punčec, Raspopović - Grahovac, Capan - Heber (od 90' Črnic), Puljić (od 55' Gorgon), Acosty - Čolak (od 69' Kvržić)

Gledatelja: 1637

Nogometaši Rijeke, nakon neugodnog poraza protiv Rudeša, gostovali su kod Istre 1961 u Puli, još jedne ekipe koja se žestoko bori za ostanak u ligi. Trener Bijelih Matjaž Kek na teren Alda Drosine poslao je sastav s nekoliko izmjena u odnosu na dvoboj u Kranjčevićevoj. Umjesto Župarića na stoperskoj poziciji je krenuo Escoval, Leovca je zamijenio Raspopović, dok su vezni red izostankom Bradarića i Pavičića popunili Capan i Puljić.

Odmah u prvoj minuti opasan ubačaj Hebera glavom zahvaća Acosty, pogađa vratnicu, a zatim glavni sudac Bruno Marić dosuđuje igranje rukom Ganca pa je akcija prekinuta. Prva šansa Istre u 20. minuti. Iz daljine s dvadesetak metara puca Pavić, Sluga odbija do natrčalog Badyja čiji pokušaj, ponovno nogom, zaustavlja riječki vratar. U 25' pokušaj Hebera iz daljine završava ravno u rukama Iveše.

U 35' nova izgledna šansa Puljana. Ubačaj iz kuta Mateija na prvoj vratnici zahvaća Roce, no njegov udarac krajnjim naporom brani Sluga. U 41' s dvadesetak metara pokušava i Capan, ali ne pogađa okvir gola. Tvrda i ne pretjerano sadržajna utakmica u prvom dijelu, u kojem je bolje prilike imala domaća momčad. Odmah na startu nastavka stopostotna prilika za Rijeku.

Puljić je ukrao loptu neopreznom Matasu, sjurio se sam prema pulskom golu, ali puca visoko preko grede. U 67' nova velike prilika Bijelih. Raspopović je uz pomoć Capana napravio višak na desnoj strani, povratnom loptom na petercu našao Čolaka čiji udarac brani Iveša. U 75' ubačaj Raspopovića na pet metara pronalazi Acostyja koji glavom promašuje cijeli gol.

Minutu kasnije Rijeka napokon stiže do pogotka. Acosty je u primanju sjajno izbacio Matasa, dodao do Hebera čiji udarac na gol liniji zaustavlja Jovičić. Lopta se odbija do Kvržića koji mirno pogađa nebranjenu mrežu za riječko vodstvo u Puli. Nije Istra uspjela, do kraja dvoboja, zaprijetiti riječkim vratima pa su Bijeli tako opet drugoplasiranom Hajduku stigli samo na bod zaostatka.