Rijeka s uvjerljivih 5:1 slavila u posljednjoj provjeri protiv Celja

Nogometaši Rijeke (foto: HNK Rijeka)

Nogometaši Rijeke, u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči početka nove sezone, slavili su na Rujevici protiv Celja s 5:1. Strijelci za Bijele bili su Gavranović, Heber i Gorgon u prvom dijelu te Punčec u samoj završnici susreta.

RIJEKA - CELJE 5:1

Strijelci: 1:0 Gavranović 8', 2:0 Heber 27', 3:0 Gorgon 35', 3:1 Lupeta 38', 4:1 Punčec 86', 5:1 Džinić 90' (AG)

RIJEKA: Sluga - Martić (Od 45' Ristovski), Župarić (od 45' Punčec), Elez (od 77' Šofranac), Zuta - Mišić (od 85' Šantek), Bradarić (od 72' Đoković) - Heber (od 60' Ajayi), Gorgon (od 77' Kvržić), Matei (od 45' Črnic) - Gavranović (od 60' Maleš)

CELJE: Rožman - Brecl, Džinić, Pungaršek (od 50' Cvek), Jazbec - Travner, Lupeta (od 68' Šauperl), Šušnjara (od 68' Bizjak), Požeg - Pišek, Dangubić

Gledatelja: 3268

U posljednju pripremnu provjeru prije početka nove sezone izveo je trener Bijelih Matjaž Kek sastav bez prvoga vratara Prskala i cijele desne strane, gdje nije bilo Vešovića i Ristovskog. Rijeka je došla do vodstva iz prve šanse. U 8. minuti Zuta je pravovremeno uposlio Gavranovića, koji zavlači loptu u prvi kut vratara Rožmana.

U 12' s ruba kaznenog prostora puca Gorgon, ali lopta od bloka završava u korneru. Nastavila je Rijeka pritiskati goste iz Celja, ali na idući pogodak čekalo se do 27. minute. Gorgon je napravio glavni dio posla te sjajno uposlio Hebera, koji se našao sam ispred Rožmana i mirno pogodio donji lijevi kut za povećanje vodstva.

Sedam minuta kasnije novi gol Rijeke. Brza akcija između Hebera i Gavranovića završava pogotkom Gorgona, koji nije imao težak zadatak ubaciti loptu u praznu mrežu. Odmah u idućoj akciji gosti iz Slovenije smanjuju zaostatak. Precizan ubačaj na drugoj stativi pronalazi usamljenog Lupetu, koji glavom pogađa pored Sluge

U nastavku susreta prvi opasniji udarac vidjeli smo u 64. minuti. Maleš je s dvadesetak metara opalio prema vratima, ali lopta završava visoko preko gola. U 75' Ristovski izlazi sam ispred Rožmana, ali njegov udarac odlazi visoko iznad grede.

Ipak, u 86. minuti Rijeka dolazi do još jednog pogotka. Ubačaj Mišića, glavom u mrežu posprema Punčec. U posljednjim trenucima susreta, nakon ubačaja iz kuta, Džinić nespretno glavom pogađa vlastitu mrežu za konačnih 5:1 na dobro ispunjenoj Rujevici.