Rukometaši Zameta poraženi u Bukureštu

Zamet nije uspio ponoviti povijesnu predstavu iz Pariza kada je svladan Creteil. Iskusna rumunjska momčad Bucurestija slavila je s uvjerljivih 29:23 i tako stekla značajnu prednost uoči uzvrata iduće subote u Rijeci.

Domaćin se od starta utakmice nametnuo i odmah rezultatski odvojio te pokazao da, bez obzira na manjak kvalitete, posjeduje čvrstinu. Zamet se sredinom drugog poluvremena vraćao s 23:16 na zaostatak od tri pogotka. Bio je to ujedno i najmanja gol razlika što ju je sastav Marina Miškovića postigao u nastavku. Na poluvrijeme se također otišlo s tri pogotka prednosti domaćih, bliže se nije moglo pred petstotinjak gledatelja u dvorani.

U riječkim redovima najbolji je bio Paulo Grozdek s pet pogodaka, dok su kod domaćina najefikasniji bili Negrua sa sedam, odnosno Novaca sa šest pogodaka. Ipak, junak utakmice bio je vratar Bucurestija Iancu koji je skupio čak 21 obranu.

Rumunjska prednost nije nedostižna za Zamećane koji će u Rijeci, za tjedan dana, uz pomoć domaće publike, sigurno imati priliku za preokret. Zametu odgovara svaka pobjeda sa sedam golova prednosti ili više, a može proći i plus šest ako Rumunji zabiju manje od 23 gola.