Škrljevo bez iznenađenja protiv Cibone u Zagrebu

Škrljevo bez iznenađenja protiv Cibone u Zagrebu Škrljevo bez iznenađenja protiv Cibone u Zagrebu

Košarkaši Cibone pobijedili su Škrljevo 88:65 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske i u seriji na dvije pobjede poveli s 1:0. Bio je to drugi susret u okviru HT Premijer lige u samo šest dana i dvije pobjede Cibone.

Nakon nepune tri minute na semaforu je stajalo 8:0 za Cibonu, pa je trener Škrljeva Damir Rajković morao pozvati minutu odmora. Nakon odmora gledatelji su vidjeli i prve koševe gostiju, koje su postigli Perković i Barnjak.

Cibona se potom odvaja na plus devet (13:4), da bi se Zeleni sa Škrljeva vratili u igru došavši na zaostatak od tri koša (15:12). Na polovici osme minute kapetan Škrljeva Jasmin Perković postiže drugu tricu i 10 koš, te smanjuje na minimalnih 19:18. Minutu kasnije već je 19:25 za goste, nakon što su pogodili Perković, Stipčić i tricu Barnjak. Nakon serije 23:10 Škrljevo je dobilo prvu četvrtinu 25:24.

Na otvaranju druge četvrtine Ratkovica pogađa tricu za novo vodstvo Cibone, a potom se domaćin odvaja na plus osam 33:25. Škljevo se ne predaje pa na isteku četvrte minute opet dolazi na zaostatak od dva koša (33:31) nakon što je pogodio Stipčić, a zatim prelazi u vodstvo 33:34 nakon trice Bobana. Bila je to četvrtina u kojoj su se vodstvu izmjenjivali i jedni i drugi, da bi se na veliki odmor otišlo vodstvom Cibone 43:40.

Drugo poluvrijeme u znaku je Cibone, koja se odvaja na plus jedanaest 53:42 u 25', nakon što su gosti u pet minuta postigli samo dva koša. Serija domaće ekipa se nastavila pa na početku 28' imaju plus devetnaest (63:44). Na kraju treće četvrtine na semaforu stoji 65:45 uz činjenicu da su Zeleni u deset minuta postigli samo pet koševa.

Do kraja utakmice Cibona je održavala prednost za konačnih 88:65. Najučinkovitiji na utakmici bio je Luka Žorić sa 23 postignuta koša, dok je kod Škrljeva najviše postigao kapetan Perković koji je upisao 21 koš. Druga utakmica na rasporedu je u subotu od 20 sati u dvorani na Mavrincima.