Škrljevo u Zagrebu izgubilo od Cibone sa sedam razlike

U prvoj utakmici 13. kola Premijer lige, Cibona je u Dvorani Dražena Petrovića u Zagrebu pobijedila Škrljevo rezultatom 90:83. Gosti sa Škrljeva čvrsto su otvorili utakmicu protiv viceprvaka Hrvatske, koji se gostima suprostavio u najjačem sastavu.

Škrljevo je na krilima kapetana Perkovića povelo 5:0, ali već u drugoj minuti domaćin izjednačava. Cibona je u nastavku prve četvrtine potpuno preokrenula rezultat, došavši do +11 (24:13). Ipak, prvih deset minuta završavaju prednošću Cibone 24:16.

Nastavak donosi potpunu dominaciju domaćina koji u petnaestoj minuti odlazi na +21 (41:20) nakon što su se razigrali Žorić i Tomas. Do poluvremena ipak nešto manja razlika i vodstvo Cibone 50:35.

Početak treće četvrtine ponovno je u znaku Cibone koja u 25' ima +23, ali gosti se ne daju, pogotovo Ušić, pa Škrljevo smanjuje na 13 razlike (71:58) na isteku četvrtine.

Gosti na početku posljednje četvrtine uspijevaju doći na dvanaest koševa zaostatka (75:63), ali u 34' ostaju bez Perkovića zbog pet osobnih pogrešaka. Ipak, i bez kapetana, Škrljevo u 39', nakon trice Konjevića, uspijeva doći na devet razlike (88:79), a na kraju i na -7.

Kod Škrljeva su najučinkovitiji bili članovi prve petorke. Konjević je postigao 23, Ušić 19, a Perković 15 koševa. Kod Cibone je Luka Žorić postigao 21 koš.