Slaba predstava Rijeke u Kranjčevićevoj, Rudeš Bijelima zabio četiri gola

Nogometaši Rijeke doživjeli su neugodan poraz na gostovanju kod posljednje momčadi prvenstva. Rudeš je u Kranjčevićevoj s 4:2 slavio protiv loše Rijeke. Junak utakmice bio je Mario Budimir s dva pogotka. Obje ekipe su, zbog isključenja Župarića i Pavića, utakmicu završile s desetoricom na terenu.

RUDEŠ - RIJEKA 4:2

Strijelci: 1:0 Borevković 2', 2:0 Kamenar 4', 2:1 Heber 34', 3:1 Budimir 49', 3:2 Pavičić 60', 4:2 Budimir 65' (11m)

RUDEŠ: Čondrić - Pavić, Mesarić, Borevković, Grujević - Galilea, Segado (od 57' Muić) - Lulić, Kamenar (od 89' Ivančić), Fazli - Budimir (od 77' Glauder)

RIJEKA: Sluga - Leovac (od 29' Puljić), Escoval, Župarić, Zuta - Grahovac, Capan - Heber, Pavičić, Acosty (od 69' Punčec) - Čolak (od 62' Gorgon)

Nakon pobjede na gostovanju u Koprivnici, nogometaši Rijeke su u 29. kolu gostovali u Kranjčevićevoj kod posljednje momčadi prvenstva, Rudeša. Trener Bijelih Matjaž Kek na teren je poslao isti sastav koji je slavio protiv Slavena Belupa. Jedina dva izostanka su ozlijeđeni Prskalo te suspendirani Bradarić. Odmah u drugoj minuti domaćin dolazi do vodstva. Ubačaj Lulića s desne strane na pet metara neometan, glavom, u mrežu posprema Borevković za ranu prednost Rudeša.

Dvije minute kasnije novi šok za Rijeku. Kamenar je na desnoj strani kaznenog prostora izbacio dvojicu riječkih igrača i neobranjivo pogodio pod gredu za nevjerojatan početak u Kranjčevićevoj. Tek na polovici prvoga dijela Rijeka je prvi put zaprijetila. Oštar ubačaj Acostyja s desne strane na drugoj vratnici ne koristi Heber, koji lošim udarcem ne pogađa okvir gola. U 32' Bijeli stižu do pogotka. Prizemni ubačaj Acostyja propušta Capan, a na pet metara ovoga puta precizno pogađa Heber

U prvom trenutku činilo se da ništa od pogotka, budući da je prvi pomoćnik Conjar podigao zastavicu zbog zaleđa, ali glavni sudac Dario Bel mijenja njegovu odluku i Rijeka smanjuje prednost Rudeša. Zanimljivo i sadržajno prvo poluvrijeme u kojem je Rijeka svakom minutom sve više preuzimala konce igre. U drugom dijelu isti početak. U prvoj akciji domaćin zabija svoj treći pogodak. Budimir je pobjegao riječkoj obrani i neobranjivim udarcem pogodio pod gredu.

Odmah u idućem napadu, na drugoj strani pokušava Čolak, no njegov udarac odlazi pored desne vratnice. U 59' nastavak golijade u Kranjčevićevoj. Pavičić je primio loptu na tridesetak metara, krenuo prema vratima Rudeša i s vrha šesnaesterca precizno pogodio donji desni kut za ponovno smanjenje prednosti domaćina. Pet minuta kasnije novi gol Rudeša. Duel Budimira i Župarića za glavnog je suca Bela dovoljan za najstrožu kaznu koju koristi Budimir za svoj drugi gol danas. Osim toga, drugi žuti karton pokazan je Župariću, pa Bijeli ostaju i s igračem manje.