Slavlje Bijelih u Zaprešiću za treću pobjedu u tjedan dana

Nogometaši Rijeke na najbolji su mogući način zaključili naporan tjedan u kojem su ostvarili tri prvenstvene pobjede. Bijeli su s 3:0 slavili na gostovanju u Zaprešiću i smanjili prednost Dinama na devet bodova. Pogotke su postigli Pavičić, Heber i Acosty.

INTER ZAPREŠIĆ - RIJEKA 0:3

Strijelci: 0:1 Pavičić 10', 0:2 Heber 12', 0:3 Acosty 65'

INTER ZAPREŠIĆ: Mrmić - Čeliković, Grgić, Komorski, Bosec - Šarić, Postonjski (od 85' Vukmanić) - Blažević (od 45' Rak), Zulim (od 57' Obeng), Vukčević - Andrić

RIJEKA: Sluga - Leovac, Punčec, Župarić, Zuta - Bradarić, Grahovac - Heber, Pavičić (od 77' Capan), Acosty (od 66' Puljić) - Čolak (od 87' Kvržić)

Nogometaši Rijeke su naporan tjedan, u kojem su upisali pobjede protiv Lokomotive i Dinama, zaključili gostovanjem u Zaprešiću kod Intera. Trener Bijelih Matjaž Kek napravio je samo jednu promjenu u odnosu na ogled s Modrima u srijedu. Umjesto Kvržića, na desnom krilu od prve minute krenuo je Acosty. Odmah u prvim minutama dvije velike prilike Rijeke. Duga lopta Bradarića pronalazi Acostyja koji je previše oklijevao te na kraju izborio samo korner. Iz udarca iz kuta glavom pokušava Čolak, no i to završava u obrambenom domaćem bloku.

U 10' Bijeli dolaze do zasluženog vodstva. Ubačaj Zute rukom sa strane, Grahovac propušta loptu, a Pavičić precizno lijevom nogom pogađa suprotni kut. Dvije minute kasnije novi pogodak Rijeke. Ubačaj Bradarića pronalazi usamljenog Hebera koji prima loptu na prsa i mirno pogađa pored Mrmića za furiozni početak Bijelih u Zaprešiću. U 29' povratna lopta Hebera za Acostyja, čiji pokušaj s vrha kaznenog prostora puca tik uz desnu vratnicu. Prva šansa domaćina tek u 40. minuti. Zuta je izbacio loptu iz peterca Rijeke, a sa dvadesetak metara preko gola puca Zulim

U 43' Pavičić gura Leovcu koji se dobro okrenuo, no njegov udarac završava visoko preko grede. Sjajan posao Rijeke u samom početku utakmice i dva gola prednosti nakon prvih 45 minuta. Prvi u nastavku prijete nogometaši Rijeke. Ubačaj Zute iz kornera, Čolak na prvoj vratnici šalje preko gola. U 55' Postonjski iz slobodnog udarca s lijeve strane gađa izravno prema vratima, ali njegov udarac odlazi malo pored lijeve vratnice. U 60' najbolja šansa domaćina. Andrić je izbjegnuo zaleđe, izašao sam ispred Sluge, ali riječki vratar sjajno brani njegov udarac.

U 65' iz Interovog pritiska Bijeli povlače brzu kontru i dolaze do novog pogotka. Heber je povukao po lijevoj strani, na drugoj vratnici uposlio usamljenog Acostyja koji snažnim udarcem u prvi kut rješava pitanje pobjednika u Zaprešiću. Do kraja susreta Rijeka je spustila ritam i utakmicu mirno privela kraju za treću pobjedu u tjedan dana.