U dramatičnoj završnici Zamećani kreirali novo čudo

Sjajnom igrom u drugom poluvremenu kreirali su Zamećani još jedno sportsko čudo. Serijom 10:2 u drugom dijelu napravili su rezultatski preokret, svladali Bucuresti 27:21 te zahvaljujući većem broju postignutih pogodaka u gostima plasirali se sljedeću fazu natjecanja Kupa EHF-a.

ZAMET - BUCURESTI 27:21 (13:15)

ZAMET: Đurica 12 obr., Hrvatin 4, Martinović 2, Načinović, Uzelac, T. Lučin 7, Stipčić, Stojanović 2, F. Lučin, Grozdek 1, Golik 2, Kružić 5, Valković 1, Miličević 1, Majić 2

BUCURESTI: Iancu 5 obr., Bernatonis, Milošević 3, Georgievski 5, Saurina, Stavrositu 1, Humet Gaminde 2, Ciobanu 4 obr., Novanc 3, Somlea, Marijanac 4, Negru 2, Rosu, Rotaru, Aslanyan, Manescu

Dramatična je bila završnica riječke utakmice. Samo 24 sekunde prije kraja Tin Lučin je svojim sedmim večerašnjim pogotkom doveo Zamećane u vodstvo 27:21 i do toliko željenih šest pogodaka razlike. Krenuli su šokirani gosti u posljednji napad, no niti njihov najbolji pojedinac Marijanac nije imao dovoljno koncentracije u završnici pa su Riječani pohitali jedan drugom u zagrljaj slaveći nevjerojatan uspjeh.

Nakon Francuza još jedna odlična, posložena ekipa. Izvukli su iz nas zadnji atom snage i ovo je veliki rezultat za klub i za nas igrače. Prošli smo dalje i ja sam presretan, nemam riječi… rekao je u dahu poslije utakmice kapetan Zameta Milan Uzelac.

A početak dvoboja nije puno obećavao. nakon uvodnog 3:1 vodstva, gosti su serijom 4:0 došli do prednosti 5:3. Do poluvremena su, stjecao se dojam, bez većih problema održavali prednost od dva-tri pogotka. Mlaka i nedovoljno agresivna domaća obrana ostavljala je Rumunjima previše prostora za laku i brzu realizaciju.

No u nastavku sasvim druga slika na parketu. Serijom 5:0 Zamećani po prvi put na utakmici dolaze do tri pogotka prednosti. Period je to igre u kojem je briljirao vratar Đurica, obranivši nekoliko teških udaraca te sedmerac Aslanyana. U 46’ Riječani prvi put imaju toliko željenih šest pogodaka prednosti, a minutu kasnije Lučin podiže na sedam. U 19 minuta igre u drugom dijelu gosti su postigli samo dva, a primili čak deset golova. Do posljednje, već opisane minute, igralo se gol za gol.

Po završetku susreta gostujući igrači u nevjerici su promatrali domaće slavlje, ne vjerujući što im se upravo dogodilo. Ždrijeb sljedeće faze natjecanja je u utorak.