Uvjerljiva pobjeda hrvatskih rukometašica za plasman na Europsko prvenstvo

Uvjerljiva pobjeda hrvatskih rukometašica za plasman na Europsko prvenstvo Uvjerljiva pobjeda hrvatskih rukometašica za plasman na Europsko prvenstvo

Očekivanom pobjedom nad Makedonijom, Hrvatska ženska seniorska rukometna reprezentacija osigurala je plasman na Europsko prvenstvo 2016. koje će se igrati u Švedskoj. Hrvatska je slavila uvjerljivim rezultatom 35:19.

Očekivanom pobjedom nad Makedonijom, Hrvatska ženska seniorska rukometna reprezentacija osigurala je plasman na Europsko prvenstvo 2016. u Švedskoj. Hrvatska je slavila uvjerljivim rezultatom 35:19.

U utakmici u kojoj su bile apsolutni favorit, hrvatske rukometašice svladale su Makedoniju razlikom od 16 golova, čime su kvalifikacije završile kao drugoplasirana reprezentacija u skupini.

Vidno jače i agresivnije rukometašice Hrvatske, od samog su početka utakmice napravile veliku razliku u broju pogodaka, pa su već u 12 minuti igre imale prednost 8:1. Na poluvrijeme su djevojke otišle s rezultatom 17:7.

Pauza je poslužila kako bi gradonačelnik Vojko Obersnel uručio priznanja trima riječkim rukometnim klubovima za iznimne rezultate – kadetima Rukometnog kluba "Kozala", mlađim kadetima Rukometnog kluba "Zamet" te ženskom Rukometnom klubu "Zamet". Uz gradonačelnika Obersnela, mladim rukometašima i rukometašicama čestitali su i Igor Načinović, pročelnik Odjela gradske uprave za sport i tehničku kulturu, te Mirza Džomba.

Uz ova priznanja, gradonačelnik Obersnel je priznanja za doprinos riječkom rukometu dodijelio i dvjema igračicama Zameta koje sljedeće sezone prelaze u nove klubove, Anamariji Gugić i Ćamili Mičijević.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u korist domaćih rukometašica, pa su tako do kraja utakmice razliku povećale na 16 pogodaka. Makedonke ni u jednom trenutku nisu priprijetile izabranicama trenera Gorana Mrđena, koji je u ovoj utakmici priliku za bar pokoju minutu na parketu pružio svim igračicama.

Hrvatska – Makedonija

Rijeka – Centar Zamet

Kvalifikacije za EP rukometašica - skupina 4 - 6. kolo

Gledatelja: 800

Suci: Emil Blanck i Andres Isen (obojica iz Švedske)

Nadzornik: Boris Ivanović (Srbija)

HRVATSKA: Nemaškalo 2, Čović 2, Mičijević 3, Penezić 7, Milanović-Litre 2, Janković 5, Džono, Franković 2, Bašić 5 (1), Kapitanović, Blažević 2, Vidak, Bešen, Zadravec 3, Posavec 1, Gugić 1

MAKEDONIJAStojanovska 1, Gakidova 1, Mitova 3, Petkovska, Beleska 2, Ladeva, Nolevska, Serafimovska, Nikolić, Keramichieva 2, Jovanovska 3 (1), Ristovska 3, Mishevska, Livrinikj 3 (1), Sazdovska 1

Sedmerci: Hrvatska 1 (1) Makedonija 4 (2)

Isključenja: Hrvatska 6 minute (Milanović-Litre, Mičijević, Posavec) Makedonija 2 minute (Nikolić)