A-1 liga: Zadar slavio protiv Splita nakon produžetka

foto Hanza media

U 17. kolu domaćeg prvenstva igrao se dalmatinski derbi između KK Zadra i Splita. KK Zadar je slavio 94:91 nakon produžetka. KK Split na tablici A-1 lige ostaje na drugom mjestu s pobjedom manje od vodećeg (14-3) Jolly Šibenika.

Nakon prve četvrtine Split je vodio 30:24. Zadrani su bolje krenuli u drugu četvrtinu i preokrenuli rezultat na 44:43.

Gosti nastavljaju s dobrom igrom i dolaze do najviše prednosti od 11 poena, ali se Splićane bude i zakucavanjem Jukića u kontri vraćaju zaostatak na -5 sredinom treće četvrtine.

U četvrtoj četvrtini se igralo koš na koš, a Baraćevim slobodnim bacanjima Zadar vodi dva razlike 79:77 dvije minute prije kraja.

Krajina dovodi Zadar u vodstvo dvanaest sekundi prije kraja, ali Rančić izjednačuje na 83:83 s istekom vremena i otišlo se u produžetke. U dodatnih pet minuta se bolje snalaze gosti i dobivaju produžetke 11:8 za konačnih 94:91.

Kod pobjednika najefikasniji je bio Boris Barać sa 16 poena, a Jakov Vladović je upisao 11 poena uz 6 skokova i 5 asistencija. Splićane je predvodio Damir Rančić s 21 koševa.

KK Split na tablici A-1 lige ostaje na drugom mjestu s pobjedom manje od vodećeg (14-3) Jolly Šibenika. Zadrani su ovom pobjedom skočili na šesto mjesto s omjerom 10-7.