Hajduk pobijedio nakon 9 godina u Maksimiru 2:0

Pred petnaestak tisuća gledatelja Hajduk je nakon devet godina pobijedio Dinamo u Maksimiru opet s 2:0 (1:0). Jesenas je u prvenstvu igrao u Maksimiru 0:0, a obje utakmice je izgubio na Poljudu (0:4 i 0:1). Evo izjava Yorana Ni\iá i Dante Stipice!

Dinamo i Hajduk nakon burnog uvoda od 15 sati na Maksimiru igraju najveći hrvatski derbi.

Ovaj put Zagrepčani i Splićani ne vode izravnu bitku za prvo mjesto, Modri zaostaju četiri boda za prvoplasiranom Rijekom, dok se Bili bore s Osijekom za treću poziciju.

TIJEK UTAKMICE:
-------------------

90' - Kraj utakmice. Hajduk pobijedio na Maksimiru Dinamo 2:0

90' - Goool! Hajduk vodi 2:0 nakon pogotka Futacsa!

89' - Ćorić je pokušao s kojih 12 metara lijevom nogom, ali lopta ide pored gola.

74' - Stipicu ne uspijeva svladati niti Ante Ćorić čiji udarac s ruba kaznenog prostora brani izvrsni vratar Splićana

66' - Dante Stipica Hajdukov je junak, opet sjajna obrana Soudanijevog udarca

59' - Modri ne uspijevaju slomiti otpor gostiju, trener Ivajlo Petev pokušava promijeniti situaciju s izmjenama, teren napuštaju Guilherme i Moro, ulaze Ćorić i Gojak,

52' - velika prilika za domaćine, no Hajdukov vratar Stipica nogom brani udarac Soudanija

46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - gotovo je prvo poluvrijeme!

39'- gužva u Dinamovom kaznenom prostoru, mogao je lako Hajduk povisiti vodstvo

36' -sjajan udarac Soudanija, no lopta se od grede odbila malo izvan gol-linije. Bio bi to prelijep pogodak, ali ostaje 0:1 za Hajduk

33' - Petev u igru uvodu Sammira

29' - Ante Erceg zabija Dinamu, njegov osmi gol sezone! Futacs je spustio loptu Ercegu, čiji prvi udarac Livaković brani, no drugi ulazi u mrežu!

20' - najveća prilika Dinama, Guilherme je ušao u kazneni prostor, no slab udarac Stipica brani

1' - Počeo je veliki derbi

Početni sastavi:
DINAMO: Livaković - Šitum, Perić, Lešković, Pivarić - Knežević, Moro - Soudani, Antolić, Guilherme - Hodžić

HAJDUK: Stipica - Tudor, Nižić, Terzijev, Memolla - Savvas, Jefferson, Hamza - Vlašić, Futacs, Erceg

Na tribinama je više od 10 tisuća ljudi
-----------------------------

Riječani nešto kasnije, od 19 sati, u regionalnom derbiju gostuju kod Istre 1961 u Puli.

Hajduk bi iznenađenjem protiv branitelja naslova mogao značajno pomoći Riječanima u borbi za naslov prvaka. Domaćin pak najavljuje 100. pobjedu protiv uvijek najvećeg rivala.