Hajduk pobijedio Osječane s 1:0

Foto Ivo Čagalj / PIXSELL

Nogometaši Hajduka svladali su Osijek s 1:0 (1:0) u pretposljednjoj utakmici 14. kola Prve Hrvatske nogometne lige, čime su preskočili Osječane i zasjeli na treće mjesto prvenstvene ljestvice, osam bodova iz prve Rijeke.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je u 16. minuti Mađar Marko Futacs koji je odlično reagirao na ubačaj s desne strane i s desetak metara prebacio osječkog vratara Mikulića. Imali su Hajdukovi nogometaši još pregršt prilika za povećanje vodstva, ali nijednu od njih nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

U 66. minuti dvoboja Hajdukovi navijači su na sjevernoj tribini upalili baklje te tim činom proslavili 66. rođendan Torcide, a zbog nakupljenog dima utakmica je bila prekinuta na nekoliko minuta.

Pred oko 15.000 gledatelja na stadionu Poljud utakmicu je sudio Marin Vidulin iz Kanfanara.

STRIJELAC: 1:0 Futacs (16)

Poslušajmo reportažu Marka Miličića i Mirte Šurjak!

Nogometaši Rijeke zadržali su se na vodećoj poziciji Prve HNL nakon što su u nedjelju na gostovanju u Zagrebu svladali Lokomotivu s 2:0 (0:0).

Bivši igrač Lokomotive Franko Andrijašević doveo je Rijeku u vodstvo u 63. minuti, nakon što je dobro reagirao na ubačaj Josipa Mišića te sa sedam metara volejem svladao Danijela Zagorca. Vodstvo Rijeke je u 79. minuti udvostručio Austrijanac Alexander Gorgon, a ponovno je asistent bio Mišić.

Najbolje prilike za pogodak domaće momčadi propustio je Jan Doležal koji je u 38. minuti pogodio vratnicu, a u 88. minuti nije uspio postići gol nakon što je zaobišao vratara Prskala.

Rijeka je novom, 12. ovosezonskom pobjedom zadržala šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Dinamo, dok je Lokomotiva ostala na 14 bodova i na petom mjestu ljestvice Prve HNL.

Utakmicu pred oko 800 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Igor Križarić iz Čakovca.

STRIJELCI: 0:1 Andrijašević (63), 0:2 Gorgon (79)