Hajduku samo bod, Dinamo jesenski prvak

Foto - Io Čagalj / Pixwlll

U susretu 20. kola domaćeg prvenstva Hajduk i Rijeka odigrali su 2:2 u Jadranskom derbiju. Dinamo je pobijedio Zadar 3:1 i potvrdio naslov jesenskog prvaka.

Dinamo je očekivano slavio protiv oslabljenih gostiju u posljednjoj utakmici ove godine na Maksimiru. Al-Hilal Soudani je u 32. minuti načeo mrežu Zadrana, a Duje Čop je s dva gola (41, 63) potvrdio pobjedu. Počasni zgoditak za Zadrane postigao je bivši igrač Dinama Josip Tadić (65). Uz Dinamove strijelce, istaknuo se 17-godišnji Halilović koji je odigrao svoju najbolju seniorsku utakmicu. Bio je rastrčan, nezaustavljiv i majstorskim je potezima sudjelovao kod sva tri pogotka domaćina.

Zadovoljni smo polusezonom, iako smo sad zapravo tek pred kraj uhvatili kontrolu nad prvenstvom. To nam je stvarno izuzetno bitno prije odmora, rekao je strijelac Čop.

Jadranski derbi pred 10.000 gledatelja na stadionu Poljud ponudio je puno uzbuđenja, a Hajduk je do boda došao pogocima iz dva jedanaesterca. Rijeka je bolje odigrala prvo poluvrijeme i vodila 2:0 pogocima Leona Benka (9) i Andreja Kramarića (41). Hajduk je u drugom dijelu bio puno odlučniji, pa su Splićani izjednačili pogocima iz jedanaesteraca Filip Bradarića (76) i Mario Maloče (90+1).

Sva tri dvoboja Hajduka i Rijeke ove sezone su završila remijima.

Bilo bi nepravedno da je Hajduk izgubio, smatra trener Splićana Igor Tudor. Posebno ga veseli što su njegovi igrači pokazali karakter i uspjeli preokrenuti rezultat. Umjesto trenera Rijeke Matjaža Keka, koji nije došao na konferenciju za novinare ispričavši se da je ostao bez glasa, utakmicu je ocijenio njegov pomoćnikVjekoslav Miletić. Žao mu je što njegovi igrači nisu sačuvali vodstvo.

Dinamo je jesenski prvak s 43 boda, ispred Hajduka s 38 i Rijeke s 35 bodova.