Kek: Presudila je ogromna glad za uspjehom kod mojih igrača

To je ta grinta, inat i glad za uspjehom koja je očita kod igrača i mislim da je to glavni razlog zbog kojeg smo uspjeli danas doći do pobjede, istaknuo je Kek nakon preokreta. Bilo je ovo prvi put ove sezone da su Bijeli bili u zaostatku na Rujevici.

Nogometaši Rijeke preokretom su slavili u 129. Jadranskom derbiju. Nakon pogotka Marka Futacsa, junakom utakmice pokazao se stoper Bijelih Josip Elez koji je dvama pogocima niz neporaženosti Bijelih protiv Hajduka povećao na 17 utakmica.

Zadovoljan je nakon utakmice bio Matjaž Kek koji nastavlja biti "crni mačak" splitske momčadi - a ona u njegovom mandatu još nijednom nije uspjela slaviti protiv Rijeke.

Ono što sam rekao jučer na presici prije utakmice ponavljam i sada. Rekli smo da ćemo dati sve od sebe, i ogromne čestitke igračima koji su u sjajnoj atmsoferi, unatoč teškim vremenskim uvjetima, uspjeli preokrenuti susret. To je ta grinta, inat i glad za uspjehom koja je očita kod igrača i mislim da je to glavni razlog zbog kojeg smo uspjeli danas doći do pobjede, rekao je Kek.

S druge strane je nezadovoljan i utučen izgledao trener gostiju Marijan Pušnik koji ni u drugome susretu protiv Matjaža Keka nije uspio s terena otići neporažen.

Čestitam Rijeci na zasluženoj pobjedi, nismo dobro stajali na terenu u prvih 15-20 minuta. Bili smo puno bolji u nastavku te uspjeli i povesti, ali nakon toga loše reagirali u nekim situacijama, i primili smo ta dva gola. Razočaran sam ponašanjem nekih igrača kod prekida i ništa, moramo dignuti glave i krenuti dalje, rekao je Pušnik.

Bijeli u sljedećem kolu, nakon reprezentativne pauze, gostuju u Koprivnici kod Slaven Belupa.