Podjela bodova - Hajduk - Rijeka 1:1

Foto Ivo Čagalj / PIXSELL

Nakon što je u 24. kolu Prve Hrvatske nogometne lige u Masksimiru Dinamo svladao Split s 4:0, u jadranskom derbiju na Poljudu Hajduk i Rijeka podijelili su bidive. Gol za bijele postigao je Hamza Barry u 32. minuti. Izjednačio je Bezjak iz jefanaesterca u 81. minuti.

Pred 15 tisuća gledatelja, Hajduk ni nakon 18 utakmica nije uspio pobijediti Riječane.

Hajduk je bolje otvorio utakmicu, stvorio nekoliko prilika i za to bio nagrađen vodećim golom u 31. minuti. Vratar i branič Rijeke Prskalo i Martić su se sudarili u pokušaju otklanjanja opasnosti iz vlastitog kaznenog prostora nakon čega su ostali ležati na tlu, a lopta se odbila na nogu Hamze Barryja koji je uspio pogoditi nebranjenu mrežu.

Napadač Hajduka Marko Futacs je u nastavku promašio nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva, a Rijeka je to uspjela kazniti izjednačenjem u 81. minuti iz kaznenog udarca. Zoran Nižić je izbio loptu s glave Franka Andrijaševića, a sudac Zebec je procijenio kako ga je pritom i zakačio, te je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač 11-erca bio je Roman Bezjak.

Policija privela 20 navijača

rivSplitska je policija u subotu prije, za vrijeme i nakon utakmice Hajduka i Rijeke privela ukupno 20 osoba kod kojih je pronašla 143 komada različitih pirotehničkih sredstava, a navijač koji je pri kraju utakmice ušao u kazneni prostor gostujuće momčadi je priveden u policijsku postaju. Nad njim je u tijeku kriminalističko istraživanje, doznaje se u splitskoj policiji.