Rijeka opet rutinski do nove pobjede na Poljudu

Nogometaši Rijeke autoritativnom su predstavom slavili na Poljudu i produžili niz neporaženosti protiv Hajduka na 20 utakmica. Bijeli su slavili s 2:0 golovima Hebera u 24. i 58. minuti. Dojam je da su Riječani igrali taman koliko je trebalo da se pobijedi blijedi i nemoćni Hajduk.

HAJDUK - RIJEKA 0:2

Strijelci: 0:1 Heber 24’, 0:2 Heber 58'

HAJDUK: Stipica - Juranović, Lopez, Ismajli, Memolla - Savvas, Kožulj (od 45' Ohandza, od 63' Said), Radošević - Tudor, Barry -  Almeida (od 77' Almeida)

RIJEKA: Prskalo - Zuta, Punčec (od 27’ Elez), Župarić, Vešović - Maleš, Bradarić (od 84' Pavičić) - Heber, Mišić, Kvržić - Gavranović (od 69' Puljić)

Gledatelja: 18 108

U 142. Jadranski derbi trener Bijelih Matjaž Kek izveo je kostur ekipe koja je u četvrtak u prvom kole Europa lige na Rujevici poražena od AEK-a. Dvije promjene dogodile su se u zadnjoj liniji gdje je Punčec zamijenio Eleza, te u središnjici terena gdje je umjesto Gorgona od prve minute krenuo kapetan Mate Maleš.

Krenulo je od samog početka oprezno s jedne i druge strane, pa smo na prvu priliku čekali do 9. minute. Tada Mišić nakon brzo izvedenog auta puca sa nekih osamnaest metara, no Stipica nije imao problema s njegovim udarcem. Nije to bilo sadržajno poluvrijeme s puno šansi, ali Bijeli su svoju prvu odmah iskoristili.

Zuta je dugo na lijevoj strani lomio Juranovića, ubacio na prvu vratnicu gdje je prvi na lopti Heber koji pogađa pod samu gredu za vodstvo Rijeke na Poljudu. Pet minuta kasnije iz velike udaljenosti pokušava i Maleš, no njegov udarac odlazi pored desne vratnice. Hajduk bez pravog udarca prema Prskalu u prvih 45 minuta, dok Rijeka mirno kontrolirala zbivanja na terenu i zasada bez ikakvih problema grabi prema novoj pobjedi protiv Splićana. Jedina loša vijest u prvom dijelu je ozljeda Punčeca koji je nezgodno pao na rame pa je umjesto njega na travnjak ušao Elez.

U nastavku prvi prijeti Radošević iz slobodnog udarca u 50. minuti, ali bez opasnosti za Prskala. Zato je Rijeka ponovno iz prve prilike u poluvremenu došla do novog pogotka. Uporni Mišić ukrao je loptu Lopezu, pronašao usamljenog Gavranovića čiji udarac brani Stipica. Lopta se odbija do Hebera koji nije imao težak posao pogoditi praznu mrežu.

Četiri minute kasnije Kvržićev prodor završava udarcem Bradarića visoko preko grede. U 66' Hamza iz slobodnog udarca gađa donji lijevi kut, no Prskalo izbija u korner. Iz tog kornera opasno glavom s prve vratnice puca Almeida, no riječki vratar ponovno je na pravom mjestu. Do kraja susreta Rijeka je mirno kontrolirala zbivanja na terenu i vjerojatno nikad jednostavnije došla do tri boda na Poljudu.