RNK Split izgubio u Puli 0:2

U Puli Istra 1961 je svladala Split 2:0, a nogometaši Osijeka i Lokomotive remizirali su na stadionu Gradski vrt 1:1 u 20. kolu domaćeg prvenstva.

Susret na stadionu Aldo Drosina odlučen je u završnici susreta. Domaćini su poveli pogotkom Blagojevića(78), a konačnih 2:0 za Istru postavio je Franjić u sučevoj nadoknadi (90+4). Dodajmo da je Split igrao s igračem manje od 20. minute kada je crveni karton dobio Dujmović

Lokomotiva je povela pogotkom Mišića u 41. minuti. Na 1:1 izjednačio je Mandić u 61. Zagrebačka je momčad ostala četvrta s 33 boda, a Osijek je pretposljednji, deveti s 12 bodova.

U nedjelju na stadionu Maksimir kod Dinama gostuje Zadar, a u večernjem terminu u jadranskom derbiju Hajduk na Poljudu dočekuje Rijeku. Slaven Belupo i Hrvatski dragovoljac u petak su odigrali 1:1.

Vodi Dinamo s 40 bodova ispred Hajduka s 37, a Rijeka je treća s 34 boda.