HRT Radio Zadar predstavlja liste i kandidate na lokalnim izborima

HRT Radio Zadar predstavlja liste i kandidate na lokalnim izborima

Radio Zadar će sukladno pravilima HRT-a o Lokalnim izborima 2017. godine u svom programu od srijede 10. svibnja u terminu od 12,00 do 13,00 sati emitirati predizborno predstavljanje stranaka, koalicija te nezavisnih lista.

Riječ je o listama za Županijsku skupštinu Zadarske županije, Gradska vijeća Grada Zadra i Grada Benkovca, te kandidata za župana Zadarske županije i kandidata za gradonačelnika Zadra i Benkovca.
 
Snimanje kandidata i lista počinje u utorak 09. svibnja u 9,00 sati po rasporedu koji objavljujemo, kada ćemo snimati liste za županijsku skupštinu i kandidate za župana Zadarske županije, te kandidacijske liste za Gradsko vijeće Grada Zadra.
 
U srijedu je na rasporedu snimanje lista za Gradsko vijeće Grada Benkovca te kandidata za gradonačelnika Grada Zadra i Grada Benkovca, koje ćemo naknadno objaviti.
 

Uoči lokalnih izbora 21.05.2017., tijekom predizborne promidžbe HRT Radio Zadar predstavljat će liste za županijsku skupštinu i kandidate za župane Zadarske županije, zbirne kandidacijske liste za Gradsko vijeće Grada Zadra i Grada Benkovca te kandidate za gradonačelnike gradova, Zadra i Benkovca. 

Predstavljanje će trajati po 3 minute, a raspored snimanja i emitiranja određen je i jednak objavama pravovaljanih lista Županijskog izbornog povjerenstva Zadarske županije te Gradskih izbornih povjerenstava Benkovca i Zadra. 

U okviru utvrđenog redoslijeda županija i gradova, liste i kandidate snimamo i predstavljamo sljedećim redom: 

  1. liste za županijske skupštine
  2. kandidati za župane
  3. liste za gradska vijeća gradova Benkovca i Zadra
  4. kandidati za gradonačelnike Benkovca i Zadra 

U predstavljanjima za skupštine i vijeća pravo predstavljanja imaju sve liste, a u predstavljanju može sudjelovati samo jedan predstavnik svake liste. 

Sudionicima u izborima ostavlja se potpuna sloboda tijekom predstavljanja izbornog programa, ali bez kršenja izbornih pravila te širenja rasne, vjerske, nacionalne i spolne mržnje.

Ukoliko sudionik, prema procjeni urednika, krši izborna pravila, izbornu etiku i pozitivne zakonske propise Republike Hrvatske, urednik će prekinuti snimanje i upozoriti govornika na kršenje pravila i zakona te mu omogućiti ponovno snimanje unutar istog prethodno određenog termina. U slučaju da govornik opetovano krši pravila i zakone, snimanje će se prekinuti. 

            U drugom izbornom krugu kandidati za župane, te gradonačelnike iz gradova koji su ispunjavali uvjete za predstavljanje sudjeluju u emisijama sučeljavanja u živo, u trajanju od 30 minuta. Raspored emisija sučeljavanja određuje se abecedom.

HRVATSKI RADIO RADIO ZADAR- LOKALNI IZBORI 2017.

 

 

UTORAK 9.SVIBNJA

 

SAT

RASPORED SNIMANJA LISTA ZA ŽUPANIJSKU SKUPŠTINU

09,00h

AKCIJA MLADIH - AM

        MOST NEZAVISNIH LISTA - MOST

 

09,15h

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ

        HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ - HSP AS

        HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU

        HRVATSKI RAST - HRAST

        NARODNA STRANKA - REFORMISTI - REFORMISTI

 

09,30h

HRVATSKA SOCIJALNO - LIBERALNA STRANKA - HSLS

 

09,45h

MODERNA DEMOKRATSKA SNAGA - MODES

        HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP

 

10,00h

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

        HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS

        DEMOKRATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - DSU

        HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

 

10,15h

ŽIVI ZID

 

 

 

 

SAT

RASPORED SNIMANJA KANDIDATA ZA ŽUPANA – ŽUPANICU

 ZADARSKE ŽUPANIJE

10,30h

 

Kandidat: RUDOLF DVORSKI

 

10,45h

 

Kandidat: BOŽIDAR LONGIN

 

11,00h

 

Kandidat: MARKO PUPIĆ-BAKRAČ

 

11,15h

 

Kandidatkinja: RENATA SABLJAR-DRAČEVAC

 

 

 

 

 

SAT

RASPORED SNIMANJA ZA LISTA

ZA IZBOR ČLANOVA GRADSKOG VIJEĆA GRADA ZADRA

 

11,30h

AKCIJA MLADIH - AM

        MOST NEZAVISNIH LISTA - MOST

 

11,45h

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ

        HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ - HSP AS

        HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU

        HRAST - POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU

        NARODNA STRANKA - REFORMISTI - REFORMISTI

 

12,00h

HRVATSKA SOCIJALNO - LIBERALNA STRANKA - HSLS

         

12,15h

KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA

        Nositelj liste: MILJENKO MARIĆ

 

12,30h

KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA

        Nositelj liste: ENIO MEŠTROVIĆ

 

12,45h

MODERNA DEMOKRATSKA SNAGA - MODES

        HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP

 

13,00h

NAPRIJED HRVATSKA! - PROGRESIVNI SAVEZ - NAPRIJED HRVATSKA!

 

13,15h

KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA

        Nositelj liste: ŠIME RUŠIN, dipl. ing.

 

13,30h

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

        HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS

        HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

 

13,45h

ŽIVI ZID

 

 

Komentari