Pobjeda Zadra u Šibeniku - 72:92

Pobjeda Zadra u Šibeniku - 72:92 Pobjeda Zadra u Šibeniku - 72:92

Dvadeset i treće kolo HT Premijer lige donijelo je na Baldekinu susret košarkaša Šibenika i Zadra. Zadar je uz neznatne napore pobijedio u 92:72 i tako drugi put ove sezoni pokazao Šibenčanima da trenutačno nemaju premca na hrvatskoj strani jadranske obale.

Zadrani su bolje krenuli u susret i u šestoj minuti poveli 13:6. Nakon minute predaha Šibenčani su zaigrali odlično te su vrlo brzo stigli do izjednačenja 15:15. Po isteku prvih deset minuta bilo je 20:15 za igrače Aramisa Naglića.

Igrala se 14. minuta kada je tricom Graya Zadar otišao na 29:20. U 13. minuti Zadar ima najveću prednost u tom dijelu susreta - 31:44. Na poluvremenu momčad s Višnjika ima velikih +22 - 22:44.

Prijetili su Šibenčani opasno u trećoj dionici te su u 28. minuti stigli na svega četiri koša zaostatka (53:57). Na ulasku u zadnju dionicu gosti vode 66:57.

Podigli su Zadrani razinu svoje igre u posljednjoj četvrtini za još jednu brzinu pa su tri minute prije kraja imali golemih dvadeset koševa razlike (88:68) i mirno susret priveli kraju. Zadrane je do slavlja predvodio Ive Ivanov s 31 košem, a 17 je dodao Steven Gray.